UA RU

Не жалійте та не питайте про травму: як правильно спілкуватися з людьми без кінцівок

Через повномасштабну війну в нашій країні, на жаль, щодня стає більшість чоловіків, які втратили кінцівку та користуються протезами

Фото: Генштаб ЗСУ, МОЗ, АрміяInform. Колаж: Pro Війну

Через війну щодня збільшується кількість людей без кінцівок - МОЗ

Фото: Генштаб ЗСУ, МОЗ, АрміяInform. Колаж: Pro Війну

В Україні, на жаль, щодня збільшується кількість людей з протезами. Треба навчитись правильно та корректно спілкуватися з такими громадянами.

Про це нагадили в Міністерстві охорони здоров’я.

У відомстві дали українцям поради, як себе поводити, якщо побачили людину без кінцівки або з протезом.

"Щодня, через війну, збільшується кількість людей з протезами або без кінцівок. Українцям потрібно навчитися правильного спілкування з цими людьми", – кажуть у МОЗ.

Правила спілкування з людьми з інвалідністю:

Військові мають право на отримання протезів

Раніше ми розповідали, що військовий, який втрати кінцівку, може отримати протез від держави. Фахівці у лікарні мають допомогти оформити відповідний перелік документів для цього.

За словами міністерки соцолітики Оксани Жолнович, якщо військовий, який втратив кінцівку, наразі перебуває у лікарняному закладі, то він повинен дізнатися, чи є там соціальний працівник або чи укладено у цьому медзакладі меморандум з протезистами-ортезистами.

"Тоді ці фахівці допоможуть йому пройти і оформити відповідний перелік документів, які потрібні для протезування", – сказала Жолнович.

Особистий кабінет особи з інвалідністю: як скористатися

У випадку, якщо таких фахівців немає у конкретному лікарняному закладі, то тоді особа сама може зареєструватися в Особистому кабінеті особи з інвалідністю на сайті міністерства.

"Або просто в пошуку вбити "Особистий кабінет особи з інвалідністю" і він видасться. Там потрібно завантажити паспорт, ідентифікаційний код і висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що людина потребує протезування, а також копію довідки про те, що людина безпосередньо брала участь в бойових діях, для того, щоб вартість протезу становила трикратний розмір", – розповіла урядовець.

Після цього в Особистий кабінет людина отримає направлення на протезування і вона зможе обрати будь-яку компанію з переліку, в якій хоче протезуватися, зв’язатися з цією компанією та розпочати процес протезування.

Скільки коштує протез

На запитання, скільки це коштуватиме, і на який протез військовий може розраховувати, Жолнович зазначила: "Людина може розраховувати на найкращий сьогодні протез, який в принципі в світі виготовляється. Тому що ми покриваємо досить високу вартість протезів для наших учасників бойових дій і ветеранів, і військовослужбовців".

Сума покриття може становити до 2 млн грн. Вартість кожного протезу визначається індивідуально протезистом, залежно від потреби кожної конкретної людини.

"Але все протезування в Україні для військових і для цивільних здійснюється безплатно", – наголосила Жолнович.

Згідно з довідкою міністерства, право на безоплатний протез мають право усі українці, не лише військові. Військові забезпечуються двома видами протезів: механічним та електричним.

Раніше ми писали, які документи треба подати для отримання протезу. Крім того, ми зазначали, про зміну яких персональних даних призовник має повідомити роботодавця.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі