Збройні сили України – це військове формування. На нього покладаються оборона країни, захист суверенітету, територіальної цілісності й недоторканності.
Про це йдеться у Конституції України.
В основному законі нашої держави зазначається, що ЗСУ забезпечують:
- стримування збройної агресії проти України та відсіч їй;
- охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України у випадках, визначених законом;
- беруть участь у заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом.
Структура ЗСУ
Збройні сили України мають таку загальну структуру:
- Генеральний штаб Збройних сил України;
- Командування об’єднаних сил Збройних сил України;
- види ЗСУ – Сухопутні війська, Повітряні сили, Військово-морські сили;
- окремі роди сил ЗСУ – Сили спеціальних операцій, Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки, Медичні сили;
- окремі роди військ ЗСУ – Десантно-штурмові війська, Війська зв’язку та кібербезпеки;
- органи військового управління, з’єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) ЗС України.
Чисельність ЗСУ
Чисельність Збройних сил України визначена законом у кількості, яка не перевищує 261 000 осіб, у тому числі 215 000 військовослужбовців.
В особливий період чисельність Збройних сил України збільшується на кількість особового складу, призваного на військову службу на виконання указів президента України про мобілізацію, затверджених законами України.
Штаб-квартира ЗСУ розташовується у Києві.
День Збройних Сил України відзначається щороку 6 грудня.
Символіка
Емблема Збройних сил України являє собою прямий рівносторонній хрест із розбіжними сторонами малинового кольору, в центрі якого у круглому медальйоні синього кольору вміщено зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого. Висота медальйона становить 2/5 висоти хреста. Пружки хреста і медальйона – золоті.
Прапор Збройних сил України являє собою прямокутне полотнище малинового кольору зі співвідношенням сторін 2:3. У центрі полотнища розміщено зображення емблеми ЗСУ. Висота емблеми становить 4/5 висоти полотнища. Обидві сторони полотнища ідентичні.
Кого з чоловіків можуть мобілізувати в Україні
Ми вже писали про те, що мобілізації підлягають одразу кілька категорій українців, а саме:
резервісти;
військовозобов'язані;
особи із запасу віком від 18 до 60 років;
придатні за станом здоров’я;
чоловіки віком від 18 до 27 років можуть бути мобілізовані, якщо вже проходили строкову службу або віднесені до служби запасу другої черги.
Призвати можуть також військових, які проходили строкову службу; офіцерів запасу, резервістів, інших осіб із досвідом служби; громадян, які не проходили військову службу; обмежено придатних під час воєнного стану.
Раніше ми писали про те, що в Україні послабили процес виїзду за кордон для деяких категорій чоловіків. Також ми розповідали, що в Україні змінилися правила надання відстрочки за однією з підстав.