Українські військові мають право на отримання компенсації за піднайом житла та його оренду. Для того, аби оформити виплати, не потрібно перебувати на квартирному обліку.
Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України від 26 червня 2013 року № 450.
Який розмір виплат у 2023 році
Згідно з законодавством, у 2023 році розмір таких виплат не змінювався, а саме:
- у Києві − 3 800 гривень на місяць;
- в обласних центрах − 2 850 гривень на місяць;
- в інших населених пунктах − 1 900 гривень на місяць.
У тому випадку, якщо в бійця ЗСУ є троє та більше членів сім’ї, окрім нього самого, ці розміри компенсації збільшуються у 1,5 раза.
Виплата компенсації починається від дня реєстрації поданого в установленому порядку рапорту на ім’я командира частини.
Також варто знайти про те, що для того, аби отримати гроші, не є обов’язковою реєстрація військового та членів його родини за місцем проходження служби.
Хто не має права на компенсацію
Звернемо увагу, що компенсація не виплачується:
- строковикам;
- військовим, які були призвані по мобілізації;
- військовим, які живуть у службових гуртожитках, та не мають сімей.
Відмовляють в отриманні коштів у тому випадку, якщо у військових та членів їхньої родини наявне власне житло, де проходить службу військовослужбовець.
Які документи треба подати
Основні документи, які треба подати для нарахування компенсації від держави:
- копії паспортів та ідентифікаційних кодів військовослужбовця та членів його родини;
- інформація (витяг, інформаційна довідка) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та БТІ про нерухоме майно, що належить військовослужбовцю та членам його сім’ї;
- довідки (або їх копії, засвідчені встановленим порядком) про склад сім’ї (можна отримати у військовій частині за місцем служби);
- копії свідоцтв про шлюб та народження дітей (за наявності);
- належним чином завірену копію довідки про забезпеченість житлом із попереднього місця служби, видану квартирно-експлуатаційним органом.
Компенсація за оренду житла
Окрім коштів за піднайом житла, бійці ЗСУ може отримати й кошти за оренду житла (на його вибір).
Проєкт договору оренди житла розробляється військовою частиною, погоджується квартирно-експлуатаційними органами та після його укладення реєструється у військовій частині. Він зберігається у фінансовій службі частини та є підставою для оплати оренди житла.
Оплата оренди житла здійснюється за місцем проходження військової служби або за місцем виплати грошового забезпечення в безготівковій формі.
Раніше ми писали про виплати сім'ям загиблих військовослужбовців та як їх отримати. Також ми розповідали, що держава має виплатити гроші бійцям, що не використали право на відпустку.