UA RU

До фронту й не доїхали: на Буковині солдати отримували "бойові" за ремонт будинку командира

У Чернівецькій області ДБР викрило начальника військової частини, який змушував солдатів ремонтувати його будинок

Фото: ДБР

Солдати займалися будівництвом

Фото: ДБР

Один із керівників військової частини отримав оголошення про підозру. Він доручив підлеглим солдату та сержанту робити капітальний ремонт у його помешканні.

Про це повідомили у пресслужбі Державного бюро розслідувань.

Інші бійці батальйону виконують завдання у місцях бойових дій. Натомість фігуранти цієї справи уклали "взаємовигідну" угоду між собою. До слова, "ремонтники" були оформлені як військові, що перебувають на передових позиціях, та отримували "бойові" виплати у повному обсязі, включно із "преміями" по 100 тис. грн кожному в місяць.

Правоохоронці провели розслідування та затримали зловмисників.

Командира військової частини підозрюють у перевищенні влади, вчиненому в умовах воєнного стану, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років. Сержант та солдат підозрюються в ухиленні від військової служби в умовах воєнного стану, вони можуть потрапити за ґрати на 10 років.

Коли військовий може звільнитися зі служби

Ми зазначали, що право на звільнення з військової служби чоловіки мають у таких випадках:

Чи можуть працівники ТЦК затримати через відмову від повістки

Раніше ми писали, що досить часто в мережі з'являється інформація про те, що громадянина було затриманого через те, що він відмовився від отримання повістки, яку йому вручали працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Згодом особу було затримано та доставлено в ТЦК. Проте, військкомат не має такого права.

"Представники ТЦК та СП не мають права затримувати особу у разі відмови від повістки. Повноваження здійснювати адміністративне затримання та доставлення до ТЦК та СП мають виключно працівники Національної поліції України щодо осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210 (порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку), 210-1 (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію) Кодексу України про адміністративні правопорушення", – сказала юристка.

Крім того, адвокат додала, що у тому випадку, якщо ви стали жертвою таких дій працівників ТЦК та СП, вам слід негайно звернутися до правоохоронних органів. Також про цей випадок необхідно повідомити Державне бюро розслідувань, адже ці дії ні в якому разі не можуть вважатися законними.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, кого можуть забрати на військову службу прямо зараз. Також ми повідомляли, які спеціалісти наразі найбільше потрібні українській армії.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі