UA RU

Нагрубити не вийде: яке покарання хочуть запровадити за образу військових

В Україні планують ввести новий закон про покарання людей за неповагу до військовослужбовців

Фото: Pexels, СБУ. Колаж: Pro Війну.

Член партії "Слуга народу" запропонував законопроєкт про неповагу до військових

Фото: Pexels, СБУ. Колаж: Pro Війну.

З початком повномасштабного вторгнення кількість військових в Україні збільшилася майже у 5 разів. Загалом, українці розуміють, наскільки величезний вклад наших захисників у життя кожного з нас. Однак, на жаль, досі є ті одиниці, які вважають за норму проявляти неповагу до військовослужбовців. Для таких людей в Україні пропонують запровадити покарання. Планується, що з порушників будуть стягувати штраф чи навіть арештовувати.

Про це повідомляється у картці законопроєкту.

"Метою і завданням прийняття цього законопроєкту є посилення правового захисту військовослужбовців шляхом встановлення юридичної відповідальності громадян за прояв таких негативних явищ як злісна непокора, образа, образливе чіпляння у стосунках з військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань, перешкоджання реалізації ними своїх прав і свобод, а також запобігання таким негативним явищам у суспільстві", – йдеться у пояснювальній записці.

Загалом, в Україні хочуть запровадити покарання за неповагу до:

Карати пропонують за неповагу, яка проявилася в публічній образі, в образливому чіплянні до військових, що перешкоджає реалізації ними своїх прав і свобод.

За прояв неповаги до військових можна буде отримати:

Що таке військовий обов'язок в Україні

Згідно з чинним українським законодавством, захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності нашої країни є конституційним обов'язком громадян. Як правило, військовий обов'язок встановлюється з метою підготовки українців до забезпечення особовим складом ЗСУ та інших військових формувань.

Як відомо, українці призовного віку від 18 до 60 років за законом зобов’язані нести військову службу у Збройних силах. В мирний час – це строкова служба, а у разі воєнного стану – мобілізація.

Однак також наші громадяни мають право на заміну виконання військового обов'язку альтернативною службою. Наприклад, це можуть бути обмежено придатні особи, які за висновком ВЛК не підлягають призову на військову службу або ті, кому релігія забороняє брати в руки зброю.

Раніше ми повідомляли, хто з військових зможе отримати ще один вид виплат. Також розповідали, як ЗСУ отримати допомогу від волонтерів.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі