Родина кожного військового, який загинув на фронті, захищаючи нашу землю від ворога, має право отримати компенсацію. У даному випадку, мова йде про одноразову грошову допомогу в розмірі 15 млн грн.
Про це йдеться у Постанові Кабміну № 168 від 28 лютого "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану".
Згідно законом України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців і членів їхніх сімей", отримати виплату за загиблого військового можуть:
- батьки (мама й тато);
- дружина/чоловік, які не одружилися вдруге;
- діти до 18 років;
- діти, старші 18 років, якщо вони або інваліди дитинства, або здобули інвалідність до досягнення ними повноліття;
- утриманці загиблого.
Обов’язкова умова для отримання грошей: родичі військового не мають проживати в Росії та не можуть бути засудженими за державну зраду, колабораційну діяльність чи пособництво державі-агресору.
Який розмір виплати
У разі загибелі військового родичі мають право на отримання 15 млн грн. Дана сума сплачується поетапно:
- на першому етапі – 1/5 від призначеної суми;
- залишок невиплаченої суми (4/5 від призначеної суми) – щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців.
Тобто на першому етапі відбувається виплата 3 млн грн, а надалі по 300 тис грн на місяць. Ця сума ділиться пропорційно за кількістю членів сім’ї загиблого.
Допомога призначається і виплачується рівними частками всім особам, які мають право на її призначення та отримання. Отримати допомогу можна протягом 3-х років з дня виникнення такого права.
Які документи треба подати
Після того, як родина військового отримала свідоцтво про смерть, варто починати збирати документи, необхідні для нарахування допомоги. Протягом 10 днів командир має передати родичам загиблого:
- витяг з наказу про виключення загиблого зі списку особового складу військової частини.
- документ, що свідчить про причини та обставини загибелі військового.
- витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця.
Після отримання цих документів члени сім’ї мають звернутися до районного ТЦК незалежно від місця реєстрації. Там вони мають написати заяву та подати разом із нею:
- документи, які підтверджують загибель військового та обставини;
- особисті документи особи члена родини, яка претендує на виплату;
- документи, які підтверджують родинні зв’язки із загиблим (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дітей, копію свідоцтва про народження загиблого, копія рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого).
Якщо є судові рішення про опіку чи батьківське піклування – їх теж варто подати.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що деякі військові мають право на отримання двох зарплат. Також ми писали про те, в яких випадках військовослужбовці можуть залишитися без виплат.