Під час воєнного стану встановлюється заборона на виїзд за кордон для чоловіків мобілізаційного віку. Однак, це не стосується військових.
Це зазначено в Законі України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Як військовому виїхати закордон
Щоб отримати відпустку та виїхати закордон, військовослужбовець має написати юридично правильний рапорт, додати до нього підтверджувальні документи та передати їх командиру.
У рапорті необхідно вказати:
- країну, до якої збирається військовий;
- адресу місця проживання;
- вид транспорту, яким військовий виїжджатиме за кордон;
- пункт пропуску, через який військовий перетинатиме державний кордон України;
- термін відпустки.
Рапорт варто подати у двох екземплярах (для військовослужбовця та його військової частини) не пізніше, ніж за 15 діб до початку відпустки.
Варто зауважити, що остаточне рішення щодо відпустки приймає саме командир військової частини. У разі ухвалення позитивного рішення, командир готує наказ, який надає право військовому виїжджати за межі країни, а витяг із документу надати безпосередньо військовому для пропуску за кордон.
Далі захисник має стати на облік Військової служби правопорядку, задля контролю за рухом особового складу Збройних сил та запобігання можливих порушень правил виїзду за кордон.
Крім того, для на пункті пропуску можна використати відпускний квиток, де вказані дати початку та закінчення відпустки і дозволена можливість перетину державного кордону України.
Які документи потрібні
Військовому, окрім рапорту, для відпустки за кордоном необхідні:
- військово-обліковий документ, посвідчення офіцера або посвідчення військовослужбовця;
- відпускний квиток із зазначенням "відпустка за кордоном" (якщо такої відмітки у квитку немає, необхідно мати витяг із наказу із зазначенням виїзду за кордон);
- чинний закордонний паспорт (id-картка або книжка).
Які види відпусток для військовослужбовців існують
Раніше ми писали, що в Україні військовослужбовці можуть розраховувати на відпустки від 10 до 30 календарних днів.
Захисники мають право на такі відпустки:
- основна;
- за сімейними обставинами;
- декретна;
- для лікування.
Важливо зауважити, що час, який витрачається на дорогу, не входить до терміну відпустки. Він рахується окремо і не може перевищувати одну добу.
Нагадаємо, як отримати відпустку за сімейними обставинами. Також ми писали, що українські військові можуть лікуватися за кордоном.