Статус УБД в Україні надається військовим, які захищають нашу державу під час повномасштабної війни. Згідно з цим статусом, бійці мають право на отримання пільг.
Про те, що боєць "Смурф", який захищав Маріуполь, не зміг отримати статус УБД, йдеться на його сторінці в соцмережі.
Отримання статусу УБД
У своєму акаунті в Instagram військовий з позивним "Смурф" розповів про те, що з першого дня війни він брав участь в обороні Маріуполя. Згодом, за наказом головнокомандувача ЗСУ, вийшов в полон, де провів майже 10 місяців.
Після повернення з полону (вже майже рік) військовий намагається отримати статус учасника бойових дій, однак, йому не вдається цього зробити.
"Щоб його видали, треба довідка про участь у бойових діях, довідку не дають, тому що це треба розкривати бойовий журнал, який вели в Маріуполі, без командира який заповнював цей журнал це не роблять – а командир сидить в полоні", – написав "Смурф" в соцмережі.
Згодом було проведено розслідування стосовно поранень, однак, як розповідає сам боєць – цього виявилося недостатньо. Тому статус УБД він досі отримати не може.
"До повномасштабного вторгнення піди ти кухарем або речі видавати у військову частину – отримаєш УБД... В моїй ситуації зроблено набагато більше і я вважаю, що маю право отримати ті пільги, які передбачені цим посвідченням", – йдеться у пості військового.
Також "Смурф" додав, що наразі в Україні велика кількість військових, які не можуть отримати статус учасника бойових дій з різних причин.
Яку допомогу можуть отримати УБД
Раніше ми писали про те, що українські військовослужбовці, які мають статус учасника бойових дій, можуть отримати різні види допомоги, зокрема:
- знижки на оплату комунальних послуг;
- забезпечення житловою площею у термін на два роки після становлення на квартирний облік для осіб, які отримали поранення;
- першочергове право на вступ до житлових або житлово-будівельних кооперативів;
- можливість одержати позику на реконструкцію, капітальний ремонт чи будівництво з погашенням її у термін на 10 років;
- першочергове забезпечення осіб житловою площею, які потребують поліпшення її умов;
- можливість позачергово встановити домашні телефони за пільговою ціною.
Також додамо, що особи, які мають статус учасника бойових дій, можуть отримувати й інші пільги.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки можуть отримувати родичі військових, які зникли безвісти. Також ми повідомляли про різницю між статусом УБД та статусом учасника війни.