Трапляються випадки, за яких військові змушені звільнятися зі служби навіть під час дії воєнного стану. У такому випадку вони можуть розраховувати від виплати від держави.
Про це йдеться в Постанові Кабміну "Про затвердження Порядку та умов виплати деяким категоріям військовослужбовців одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби".
Хто має право на отримання допомоги
Згідно з текстом закону, на отримання одноразової допомоги у разі звільнення з військової служби мають право:
- військовослужбовці, які були призвані в армію під час мобілізації, на особливий період;
- резервісти, які були призвані в особливий період.
Які правила нарахування виплат
У законодавстві йдеться про те, що розмір одноразової допомоги є індивідуальною для кожного бійця ЗСУ.
Однак, є одне чітке правило здійснення виплат – кошти нараховують у розмірі 4% місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний місяць служби, але не може бути менш як 25% місячного грошового забезпечення.
Також допомога нараховується за весь період служби із дня призову військовослужбовця. Але без урахування попередньої військової служби, на він перебував раніше.
У якому випадки військові не мають права на допомогу
У Постанові Кабміну йдеться і про те, що існують деякі випадки, за яких військовослуюбовцям буде відмовлено в нарахуванні виплат під звільнення, зокрема:
- службова невідповідність;
- у зв’язку з позбавленням військового звання;
- у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили;
- у зв’язку з набуттям законної сили рішенням суду щодо притягнення до відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією.
У якому випадку військовий може звільнитися від служби
Як ми раніше розповідали, адвокатка Олена Бірюч у коментарі нашому сайту перерахувала основні причини, які дають право на звільнення з військової служби:
- звільнення зі служби за станом здоров'я (на підставі висновку ВЛК);
- звільнення за віком;
- звільнення через сімейні обставини та інші поважні причини (зокрема, виховання неповнолітньої дитини або ж перебування на утриманні військового 3-х або більше дітей);
- звільнення у зв'язку з обвинувальним вироком суду.
Крім того, право на звільнення зі служби можна отримати у випадку загибелі на війні або зникненні безвісти близького родича, додала юристка.
Нагадаємо, раніше ми писали, кого можуть покарати за відмову від повістки. Також ми повідомляли, як можна повторно отримати військовий квиток.