Доволі часто родичі та близькі загиблих захисників подають петиції щодо надання Героя України або ж іншої відзнаки військовослужбовцю, який загинув під час бойових дій. Нерідко такі петиції можна побачити у спільнотах в соцмережах. Зокрема, в одній з них вимагали за це кошти.
Про це повідомила волонтерка Олена Костенко.
Заробіток на петиціях
Нещодавно волонтерка виклала скріншоти, які свідчать про те, що паблік в соціальній мережі Instagram бере гроші зі звичайних користувачів, які просять поширити петиції про загиблих українських Героїв. Зокрема, на скріншоті чітко видно, які "тарифи" пропонує спільнота:
- сторіс – 200 грн;
- сторіс двічі – 350 грн;
- сторіс тричі – 450 грн;
- публікація на 10 днів – 2 тисяч грн.
Крім того, як пише сам представник спільноти, публікації також виставляють в ютуб.
Проте, за численними заявами користувачів, такі публікації фактично не дають ніяких результатів. Все через те, що користувачі взагалі не поширюють посилання на петиції та не роблять нічого для того, щоб швидше закрити збір підписів.
Заповіт для військових
Раніше ми писали про те, що в новому законопроєкті щодо змін для українських військовослужбовців йдеться про те, що вони матимуть право самі розпоряджатися коштами, які може отримати кожен член родини у випадку їх загибелі.
Законопроєктом передбачається, що розподіляти виплати у заповіті можуть:
- особи рядового або ж начальницького складу служби цивільного захисту;
- особи, які працюють на об'єктах критичної інфраструктури, а також в органах місцевого самоврядування;
- поліцейські;
- військовослужбовці, які були призвані на перевірочні чи навчальні збори для проходження служби (у військовому резерві Збройних сил).
Слід зазначити, що кошти, згідно із заповітом, отримують особи, на користь яких було складено заповіт військовослужбовцем.
У випадку, якщо заповіт відсутній, тоді отримати кошти у разі загибелі військовослужбовця можуть:
- непрацездатні діти або вдова військовослужбовця;
- неповнолітні діти;
- малолітні діти;
- батьки, що вважаються непрацездатними.
При цьому, варто зазначити, що особи, які ухиляються від мобілізації у разі загибелі близького родича, не мають права на отримання коштів. Однак тут слід додати, що такі дії треба довести в суді.
Нагадаємо, раніше ми писали, що родичі деяких військовослужбовців, які загинули в перші дні війни, не отримують виплати. Також ми повідомляли, які пенсії отримують військові.