Верховна Рада України дозволила отримувати статус учасника бойових дій в онлайн-форматі. Однак, попередня версія оформлення документів залишається актуальною.
Про це зазначено в тексті ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану".
Хто може отримати статус Учасника бойових дій
Згідно з інформацією Міністерства у справах ветеранів України, учасником бойових дій вважається особа, яка брала участь у виконанні бойових завдань із захисту Батьківщини в складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань усіх видів і родів Збройних сил чинної армії (флоту), у партизанських загонах, у підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і в мирний час.
Таким чином, статус УБД можуть отримати:
- службовці Збройних Сил України;
- службовці Територіальної оборони України;
- службовці Нацгвардії України;
- працівники Служби безпеки України;
- працівники Служби зовнішньої розвідки;
- працівники Держприкордонслужби;
- працівники Державної спеціальної служби транспорту;
- військовослужбовці військових прокуратур;
- поліція;
- особи рядового, начальницького складу ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби;
- особи, які брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України;
- співробітники Служби судової охорони та інших утворених формувань.
Як отримати статус УБД онлайн
Військовослужбовець або його представник можуть подати заяву до Комісії, шляхом накладення "Дія.Підпис" та надіслати їх на електронну адресу: zvernmou@post.mil.gov.ua.
Також можна направити звернення напряму на електронну адресу: zvernmou@post.mil.gov.ua, з використанням електронного цифрового підпису. Через Портал "Дія" або безпосередньо на електронну адресу подаються:
- копії відповідних документів в 1 примірнику (із зазначеною кількістю аркушів);
- згода на збір та обробку персональних даних в 1 примірнику;
- дві кольорові фотокартки розміром 3×4 сантиметри у форматі JPG або JPEG, обличчя на фотокартці повинно займати 65-70% її площі;
- інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання бойових (службових) завдань особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи чи закладу.
Отримання статусу Учасника бойових дій, шляхом відправлення документів поштою
Військовослужбовець або його представник може заповнити та підписати заяву до Комісії та відправити її через поштове відділення національних операторів поштового зв’язку за адресою Комісії.
Заява має бути направлена на адресу Комісії органу військового управління, якому підпорядкована військова частина, де військовослужбовець проходив або проходив військову службу. До заяви має бути доданий пакет документів.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українські військовослужбовці матимуть право складати заповіт на отримання коштів у випадку їхньої загибелі. Також ми повідомляли, чому родини українських добровольців, які загинули на початку війни, не отримують виплати.