Ветерани війни та учасники бойових дій мають право на пільги та фінансову допомогу від держави. У першу чергу це безоплатне протезування, практика соціального відновлення тощо.
У інтерв’ю виданню Forbes міністерка соціальної політики Оксана Жолнович детально пояснила, які програми та механізми, спрямовані на адаптацію ветеранів, діють у нашій країні.
Чиновниця вкотре наголосила, що місцева влада повинна надавати весь спектр послуг, яких потребує ветеран, на рівні з усіма.
"Дуже важливо не сегрегувати людей. Не потрібно створювати окремих медзакладів, протезування можна проводити в уже існуючих, але за вищими тарифами. Зараз ми закладаємо втричі більший тариф на протезування військових, те ж саме стосується й пенсійних забезпечень, які є вищими", – сказала вона.
Вона зазначила, що держава гарантує ветеранам право на отримання всіх соціальних послуг, яких вони потребують.
"Але також виокремлюємо й специфічну – соціального відновлення захисника та родини ветерана. Бо всі члени сімʼї проживають великий стрес, а їхній побут та мислення трансформуються", – додала чиновниця.
Що таке послуга соціального відновлення
Жолнович пояснила, що послуга соціального відновлення дає змогу ветерану відновитися разом зі своєю родиною – йдеться про супровід соціальних працівників та психологів.
Чиновниця каже, що програма розрахована на 10 днів. Під час проходження курсу родина матиме змогу обговорити всі проблемні питання, які її хвилюють. Наприклад:
- дружини часто не розуміють, що саме можна питати у військових, а що не варто;
- як поводити себе у випадку тривоги та агресії тощо.
Раніше ми писали про те, як військові можуть отримати статус учасника бойових дій. Також ми повідомляли, чи можуть військовослужбовцям відмовити у наданні відпустки.
Пільги на проїзд
Раніше ми писали про те, що УБД мають право користуватися пільгами на проїзд, а саме:
- 75% знижки від вартості пального, однак в межах норм для осіб, які мешкають у будинках, що не мають центрального опалення;
- безплатний проїзд будь-яким транспортом загального користування приміського та міського сполучення, зокрема, автобуси, поїзди та інші види транспорту;
- безплатний проїзд водним, повітряним, залізничним або ж міжміським транспортом один раз на два роки або ж раз на рік зі знижкою 50%.
Також особи, які мають статус УБД, можуть безплатно отримати електронний квиток в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду.
Комунальні послуги
Також вони можуть отримати пільги на комунальні послуги, зокрема:
- знижка 75% на оплату за користування житлом;
- знижка 75% на оплату за користування комунальними послугами;
- першочергове забезпечення житловою площею осіб зі статусом УБД, що потребують поліпшення житлових умов;
- можливість отримання позики на будівництво чи капітальний ремонт, яку погасити можна буде протягом 10 років, починаючи з 5 року після того, як сам процес будівництва був завершений;
- можливість отримати першочергового права на вступ до кооперативів (в тому числі до житлово-будівельних).
Раніше ми писали про те, як військові можуть отримати статус учасника бойових дій. Також ми повідомляли, чи можуть військовослужбовцям відмовити у наданні відпустки.