UA RU

Від лейтенанта до генерала – які військові звання є в ЗСУ та як їх відрізняти

Розповідаємо, які військові звання присутні в українській армії та як звичайні громадяни можуть навчитися їх розрізняти

Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook, Віктор Муженко/Facebook. Колаж: Pro Війну

Військові звання в Україні

Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook, Віктор Муженко/Facebook. Колаж: Pro Війну

Українські військовослужбовці, які захищають нашу державу від ворога мають військові звання. Кожен українець може їх розрізняти завдяки певним ознаками.

Ми зібрали для вас ключову інформацію щодо військових звань в Україні.

Як розрізняти звання

Доволі тривалий час Україна користувалася системою знаків розрізнення військових звань, яка була успадкована ще в Збройних сил Радянського союзу. Однак, декілька років тому в країні було змінено знаки розрізнення.

Наразі до основних знаків розрізнення варто віднести:

До прикладу, на погонах Радянської армії здебільшого були зірочки, однак, якщо ж придивитися на сучасні українські погони, то там вже відсутні п'ятипроменеві зірки, адже їх було замінено на інший символ.

Також варто зазначити, що особливу увагу слід привертати до кількості зірок, адже вони мають вагоме значення. Крім того, можна придивлятися і до емблем, адже завдяки їм можна зрозуміти, до якого роду військ належить боєць.

Які звання є в Україні

Слід зазначити, що до молодшого офіцерського складу в Україні відносять такі звання:

Після молодшого офіцерського складу йде старший офіцерський склад. Сюди відносять військовослужбовців, які мають такі звання:

Згодом розпочинається вищий офіцерський склад, до якого входять:

Варто зазначити, що здебільшого молодші лейтенанти, лейтенанти та старші лейтенант в лавах Збройних сил можуть командувати невеликою кількістю людей, що дорівнює взводу. Капітан, своєю чергою, може командувати вже цілою ротою.

Посада підполковника також не є рідкістю в лавах Збройних сил України, адже такі військові здебільшого можуть командувати цілими батальйонами. Полковник, своєю чергою може командувати цілим полком (туди може входити декілька батальйонів).

Не менш цікавими є звання генералів в Україні, адже бригадний генерал може командувати бригадою, генерал-майор – дивізією, а генерал-лейтенант цілим корпусом. Найвищим військовим званням в Україні є генерал. Такі особи можуть обіймати посади командирів армій.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, які завдання виконують Сухопутні війська України. Також ми повідомляли, які нововведення для військовослужбовців планує Верховна Рада.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі