Родини військових певних категорій мають право на виплати від держави. Проте, у цьому питанні існують певні чіткі правила та порядок черговості.
Про це йдеться в законі України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Документ визначає чіткий перелік категорій військових, сім’ям яких нараховується грошове забезпечення:
- військові, які загинули внаслідок бойових дій;
- військові, які зникли безвісти;
- військові, які були взяті ворогом у полон.
Яка черговість виплат для родин
Згідно з українським законодавством, встановлена така черговість нарахування виплат родинам вищезазначених військових:
- перша черга — дружина або чоловік;
- друга черга — повнолітні діти, які проживають разом з дружиною чи чоловіком, або законним представником, чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства незалежно від їхнього віку), а також особи, які перебувають на утриманні військовослужбовців;
- третя черга — батьки військовослужбовців.
Що ще варто знати родичам загиблих військових
Крім того, родинам військовослужбовців, які отримують виплати від держави, варто знати наступні важливі моменти:
- виплата аліментів та виплата частки грошового забезпечення за Законом України є різними видами виплат. Наприклад, ті, хто отримують аліменти з грошового забезпечення військового та в разі отримання права за черговістю на виплату частини грошового забезпечення, отримують кожну з цих виплат окремо;
- кожна наступна черга набуває права на отримання виплати виключно за відсутності людей, зазначених у попередніх чергах;
- у разі наявності кількох осіб, які записані в одній черзі, належну їм виплату проводять рівними частинами;
- люди, які перебувають на утриманні зазначених військових, визначаються або згідно з чинним законодавством, або в судовому порядку.
Як військовий повинен платити аліменти
Як ми писали раніше, чоловік зобов'язаний платити аліменти навіть в тому випадку, якщо у нього взагалі відсутній дохід, адже забезпечувати дітей – це обов'язок.
Раніше аліменти мали сплачуватися лише з отриманої зарплати, але з 11.11.2022 року їх потрібно платити фактично з будь-яких доходів, однак остаточне рішення приймає суд.
Юристка Катерина Анищенко пояснила, якщо, наприклад, військовослужбовець отримав виплати в розмірі 130 тисяч гривень, а суд постановив стягнути з нього як аліменти 4 частину від доходів, то з урахуванням всіх податків він повинен буде сплатити приблизно 30 тисяч гривень. При цьому, вона додала, що в разі заборгованості з такої особи можуть стягнути одразу 50% від доходу.
Нагадаємо, раніше ми писали, хто з військовослужбовців може отримувати 100 тисяч гривень. Також ми повідомляли, які виплати й пільги може отримати дитина війни.