Розмір грошового забезпечення військового залежить від декількох чинників. Воно складається з окладу за військовим званням та додаткових доплат і надбавок.
Це затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №168.
Скільки отримує мобілізований військовий в Україні
Розмір грошового забезпечення мобілізованого військового в Україні залежить від кількох факторів, зокрема:
- посади;
- військового звання;
- роду військ;
- місця служби.
Основу грошового забезпечення мобілізованого військового складають посадовий оклад та оклад за військовим званням. До них можуть додаватися додаткові доплати та надбавки, наприклад, за вислугу років, науковий ступінь та вчене звання, премії за виконання особливих завдань.
Так, у 2024 році мінімальний посадовий оклад для солдата-строковика становитиме 20 000 гривень, а мінімальний оклад за військовим званням солдата — 13 000 гривень. Таким чином, мінімальний розмір грошового забезпечення мобілізованого військового становитиме 33 000 гривень.
Хто може отримати зарплату 100, 50 та 30 тисяч гривень
Також, законом передбачені додаткові грошові винагороди:
- військовослужбовці, які беруть безпосередню участь у бойових діях, отримують додаткову винагороду у розмірі 100 000 гривень на місяць;
- військовослужбовці, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органу військового управління, який здійснює управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть бойові дії на лінії бойового зіткнення, отримують додаткову винагороду у розмірі 50 000 гривень на місяць;
- всі інші військовослужбовці, які беруть участь у мобілізації, отримують додаткову винагороду у розмірі 30 000 гривень на місяць.
Виплати за поранення, травми та контузії
У разі отримання військовослужбовцем бойової травми, поранення чи контузії йому також додатково виплачується винагорода у розмірі 100 000 гривень за весь час перебування на лікуванні в закладах охорони здоров’я або відпустки за станом здоров’я. Виплати відбуваються на підставі висновку військово-лікарської комісії (ВЛК).
Допомога у разі встановлення інвалідності
Військова служба пов'язана з ризиком для життя та здоров'я. Тому держава забезпечує військовослужбовців додатковими пільгами та гарантіями, зокрема грошовою допомогою у разі встановлення інвалідності.
Грошова допомога у разі встановлення інвалідності військовослужбовцю виплачується у розмірі:
- 250-400 прожиткових мінімумів — у разі встановлення інвалідності внаслідок виконання військового обов'язку;
- 70-120 прожиткових мінімумів — у разі встановлення інвалідності під час проходження військової служби.
Розмір грошової допомоги визначається залежно від групи інвалідності та її причин.
Для отримання грошової допомоги військовослужбовець повинен звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) із заявою та документами, що підтверджують встановлення інвалідності.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що деякі військові мають право на отримання двох зарплат. Також ми писали про те, в яких випадках військовослужбовці можуть залишитися без виплат.