UA RU

Україна хоче наростити виробництво дронів та зброї — де пропонують брати гроші

У Кабміні розповіли, який податок хочуть спрямовувати на виробництво дронів та іншого озброєння для армії

Фото: Кабмін, Вікіпедія, Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Шмигаль пропонує витрачати на зброю ресурс від оподаткування ПДФО

Фото: Кабмін, Вікіпедія, Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Україна має наростити виробництво власних безпілотників, боєприпасів та озброєння. На це держава пропонує витрачати податок, який держава сплачує на військових.

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Кабінет міністрів пропонує, починаючи із четвертого кварталу цього року, скеровувати ресурс від оподаткування ПДФО (податок на доходи фізосіб) виплат українським військовим, який дотепер акумулювався у місцевих бюджетах, на виробництво дронів, озброєння та боєприпасів.

"Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння і боєприпасів. Заради цього Кабінет Міністрів подав законопроєкт, який пропонує, що військовий ПДФО — податок, який держава платить за військових, піде на закупівлю техніки та власне виробництво зброї", – написав Шмигаль.

За словами голови уряду, за час повномасштабного вторгнення доходи місцевих бюджетів від військового ПДФО збільшилися у вісім разів, зокрема, за 2023 рік прогнозована сума становитиме понад 96 млрд грн, тоді як 2021 року — приблизно 12 млрд грн.

"Наші Сили безпеки й оборони потребують більше ресурсу. Урядовий законопроєкт дозволить залучити 25,8 млрд грн цього року і 93,7 млрд грн наступного на додаткові закупівлі дронів та на збільшення виробництва власного озброєння", – вважає прем'єр.

Він наголосив, що водночас понад 200 млрд грн, уже накопичених на рахунках місцевих бюджетів і бюджетних установ, залишаться в розпорядженні місцевої влади.

"Тим громадам, яким об'єктивно не вистачатиме коштів, держава надаватиме базову та залишить реверсну дотацію. Таким чином ресурс бюджетів на місцях у 2024 році буде на 75 млрд грн більший, ніж був у 2021 році до повномасштабного вторгнення", – підсумував Шмигаль.

Нова розробка безпілотника для ЗСУ

Раніше ми писали про те, що українська компанія SkyLab представила нову модифікацію безпілотного літального апарата (БПЛА) під назвою Shoolika mk6, яка відрізняється своєю стійкістю до систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) ворога. БПЛА Shoolika mk6 успішно пройшов офіційний протокол "РЕБостійкості", що було підтверджено членами комісії Міністерства оборони України.

Виробництво десяти РЕБостійких коптерів SkyLab займає приблизно три тижні, у яких включається збірка, прошивка, калібрування, тестування та пакування продукту. Середня вартість виробництва одного коптера становить близько $25-30 тис.

Плани компанії включають масштабування виробництва коптера Shoolika MK6, співпрацю з Державними оборонними замовленнями та відкриття офісу в Європі. Крім того, вони працюють над модифікаціями однієї моделі дронів для використання одного приладу у різних військових місіях.

Раніше ми розповідали, скільки коштують турецькі безпілотники Bayraktar. Також ми писали, скільки коштує захистити Україну від російських ракет.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі