Відколи розпочалася повномасштабна війна, українці об’єдналися проти спільного ворога. Поки військові виборюють свободу та незалежність на фронті, цивільні можу долучитися до підтримки та фінансово допомогти армії. Адже їй потрібні кошти на чимало потреб – від обладнання і забезпечення до продуктів харчування та гігієнічних засобів.
Журналісти сайту розповідають про перевірені фонди, які збирають кошти для військових.
Як задонатити армії через державні та благодійні фонди
Кожен, хто має намір допомогти українським військовослужбовцям коштами, може обрати один з наступних варіантів для відправлення донатів:
- "Фонд допомоги Збройним силам України", відкритий Національним банком;
- спецрахунок Міністерства оборони України;
- фонд компетентної допомоги армії "Повернись живим";
- медичний батальйон "Госпітальєри";
- благодійний фонд Сергія Притули;
- фандрейзингова платформа United 24;
- благодійний фонд "АРМІЯ SOS";
- благодійний фонд "Відбудуємо разом";
- благодійний фонд матеріально-технічної підтримки ЗСУ "Твій крок".
Всі вказані рахунки та організації націлені на збір коштів для різноманітних потреб української армії. Зокрема на необхідне спорядження і техніку, зимовий одяг, генератори, автономні пічки, безпілотні літальні апарати, транспортні засоби та пристрої зв’язку, програмне забезпечення, продуктові набори й багато іншого.
Як не натрапити на шахраїв
На жаль, з огляду на велику кількість оголошених зборів, відкритих фондів і волонтерських організацій, активізувалося чимало шахраїв, які намагаються вкрасти кошти благодійників. Вони періодично створюють нові схеми обману та виманюють донати нібито для ЗСУ. В мережі Інтернет є багато скарг від громадян, які повелися на красиві слова та обіцянки.
Тож перед тим, як відправити суму на рахунок, потрібно впевнитися, що гроші не дістануться зловмисникам. Рекомендується дотримуватися таких порад:
- використовувати лише офіційні джерела інформації – перевірені сайти й канали конкретних фондів;
- уникати відправлення анонімним особам чи компаніям, що обіцяють переправити донат благодійному фонду чи напряму ЗСУ;
- не розголошувати персональні дані банківських карток;
- перевіряти рейтинг організації, наприклад, у Всеукраїнському реєстрі благодійних фондів;
- не довіряти постам у соціальних мережах і листам на електронній пошті з проханням задонатити.
Пам’ятайте, кожна гривня корисна і потрібна нашим хлопцям на фронті. Навіть невелика сума може допомогти закрити збір і придбати необхідні речі, які згодом стануть у пригоді військовим чи збережуть комусь життя. Обов’язок кожного громадянина України – максимальне сприяння технічному оснащенню сил оборони.
Раніше сайт Pro Гроші писав, чи треба сплачувати податок за донати на ЗСУ. Також ми повідомляли про Bayraktar власного виробництва та розповідали, що в Україні нарешті почали будувати завод БПЛА.