Австралійська компанія виготовила та вже передала нашій країні систему-вбивцю дронів Slinger. Вона допоможе значно краще захистити небо.
Про це повідомив представник компанії Electro Optic Systems Метт Джонс, пише видання ABC.
Систему збирають на промисловому майданчику в Канберрі (Австралія), вона допоможе Україні краще захищатися від атак російських дронів.
Гармата, встановлена на кузові пікапу, відстежує ціль і є частиною системи озброєння, яка збиває ворожі дрони. Ця система називається Slinger і вона призначена для боротьби з дронами за ціною, яку може дозволити собі Україна.
Метт Джонс сказав, що компанія бачить масове поширення загроз від дронів, якими атакують Україну.
"Проблема в тому, що типи систем, які Україна зараз використовує для боротьби з дронами, занадто дорогі, щоб знищити ціль вартістю 10 000 або навіть 1000 доларів", – сказав він.
Slinger використовує складну технологію
Австралійський генерал-майор у відставці Мік Раян заявив, що війна назавжди змінила Україну, а дрони відіграють величезну роль над лінією фронту.
Іранська модель дрона "Шахед", використовувана Росією для ураження танків і міст, коштує близько 31 тисяч доларів.
"До недавнього часу нам доводилося використовувати дуже дорогі ракети, щоб збивати такі об'єкти", – сказав Раян.
Інженер-випробувач компанії EOS Шарлотта Каппер розповіла, що система Slinger використовує складну технологію для досягнення результату. Вона використовувала джойстик, щоб стежити за дроном на екрані наведення системи.
"Я просто стежу за тим, щоб він залишався на правильному шляху, і коли ми отримаємо сигнал, ми зможемо вистрілити і збити дрон", – сказала вона.
Вона уточнила, що цьому дуже швидко і легко навчитися. Людині не потрібно багато знати про технологію.
Коли систему Slinger доставлять в Україну
Минулого місяця посол України в Австралії Василь Мірошниченко під час випробувань на власні очі побачив, як Slinger може збивати дрони.
Вартість Slinger становить щонайменше 1,55 мільйона доларів за систему. Метою проєкту є знищення дронів за ціною від 155 до 1550 доларів за одне зіткнення.
Десять Slinger, які зараз виробляються, будуть доставлені Україні до кінця року в рамках пакету військової допомоги США.
Які характеристики Slinger
Протидронний бойовий модуль виробництва австралійської компанії Electro Optic Systems, обладнаний 30-мм автоматичною гарматою Bushmaster M230LF:
- прицілювання відбувається за допомогою оптико-електронного комплексу з нічним інфрачервоним детектором (може обертатися незалежно від гармати) і 4D-радара Echodyne EchoGuard;
- також модуль оснащений датчиком вітру;
- разом із новітніми боєприпасами виробництва Northrop Grumman з радіочастотним наближенням, згідно із заявами виробника, комплекс може точно вражати малі БПЛА одним пострілом;
- невелика вага (до 400 кг) дає змогу встановлення на легку техніку, як-от HMMWV або "Козак".
Скільки території захопили окупанти у 2023-му році
Раніше ми писали про те, що російська армія у 2023-му році захопила близько 857 кв. км українських територій, однак ЗСУ змогли вже повернути 370 кв. км.
Станом на зараз під контролем російської окупаційної армії перебуває 487 кв. км, тобто 18% від усієї території України, в основному це Крим та Донбас.
Крім того, згідно з даними аналітиків, від початку війни у 2014-му році росіяни захопили близько 7% території нашої держави. Також 10% вони окупували від 24 лютого 2022-року (у 2023-му році ця цифра становить лише 0,08%).
Експерти також зазначають, що цей рік обидві сторони розпочинали з "амбітних наступів", однак лінія фронту за весь цей час фактично не змінилася. До того ж, за даними аналітиків Інституту вивчення війни, серпень 2023-го став місяцем із найменшими територіальними завоюваннями від початку повномасштабного вторгнення.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, скільки українців загинуло від початку війни. Також ми писали про те, який вигляд зараз має звільнена Кліщіївка на Донеччині.