Мобілізація в Україні торкнеться абсолютно всіх військовозобов'язаних чоловіків. Кожен придатний до служби має розуміти, що йому доведеться захищати країну від ворога.
Про це розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін в інтерв'ю виданню Telegraf.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи торкнеться мобілізація всіх українських чоловіків, він зазначив, що кожен військовозобов’язаний має готуватися захищати Україну зі зброєю в руках.
"Ну, якщо казати про "всі" як про все населення України, то навряд чи. Але якщо брати саме військовозобов'язаних громадян, то цілком можливо. Я б сказав так: кожен чоловік вже має зрозуміти, що йому, швидше за все, доведеться захищати Батьківщину зі зброєю в руках. І він має до цього готуватися", – сказав Істомін.
Кого можуть мобілізувати
Раніше ми вже розповідали про те, що мобілізації підлягають:
резервісти;
військовозобов'язані;
особи із запасу віком від 18 до 60 років;
придатні за станом здоров’я;
чоловіки віком від 18 до 27 років можуть бути мобілізовані, якщо вже проходили строкову службу або віднесені до служби запасу другої черги.
Призвати можуть також військових, які проходили строкову службу; офіцерів запасу, резервістів, інших осіб із досвідом служби; громадян, які не проходили військову службу; обмежено придатних під час воєнного стану.
Коли призовників можуть покарати за відмову від повістки
Як ми розповідали раніше, за відмову від вручення повістки чоловікам загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність.
Адміністративна відповідальність настає у тому випадку, коли військовозобовʼязаний належним чином отримав повістку та не зʼявився за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час.
Кримінальна відповідальність у тому випадку може бути, якщо ви уникнули відправлення до лав ЗСУ.
Як повторно отримати військовий квиток
Ми вже писали про те, що це можливо за наступних умов:
- якщо документ визнали непридатним для подальшого використання;
- військовий квиток було знищено або пошкоджено під час стихійного лиха;
- документ викрали або він був втрачений;
- громадянин змінив ініціали.
Щоб відновити документ та отримати його ще раз, військовозобов'язаним українцям та резервістам потрібно звертатися до керівника ТЦК.
Раніше ми пояснювали, чи реально отримати військовий квиток, якщо не служив в армії. Також ми розповідали, яку роль відіграє військовий квиток під час працевлаштування.