У зв’язку з тим, що наразі на фронті помітно відчувається брак живої сили з боку України, Кабмін передав до ВРУ новий законопроєкт щодо посилення мобілізації. Однак командир 118-ї бригади ТРО Анатолій Стуженко вважає, що і цього не достатньо для ефективного призову.
Військовий розповів про методи жорсткої мобілізації, які він пропонує запровадити в Україні, Youtube-каналу "18000".
З його слів, для того, щоб військових більше поважали в українському суспільстві, необхідно процес мобілізації створити більш жорстким.
"Повинно так: не вийшов із машини — прострелили коліно. Якщо тебе зупинили й кажуть: Тільки так! Інакше ми не переможемо. Жорстока мобілізація", — заявив командир бригади ТРО.
Крім того, чоловікам, які хочуть допомагати Збройним силам України, але не прагнуть йти на фронт, він порадив "одягнути спідницю".
Як відреагували українці
Користувачів Мережі обурили такі вислови Стуженка. Українці вважають, що військовий "потужно інформаційно грає на боці ворога", а також звинувачують його у підриві рекрутингової кампанії до лав ЗСУ, оскільки подібні заяви демотивують.
"Реально багато робиться, щоб показати правильний рекрутинг до війська... Ведеться роз'яснювальна робота. А потім виходить комбріг 118 бригади і змиває нах** в унітаз всю позитивну інформаційну кампанію щодо мобілізації, яку вибудовували сотні людей", — написав Сергій Маслюченко на сторінці у фейсбуці.
Варто зауважити, що уривок відео з промовою Стуженка активно розповсюджують російські засоби масової інформації.
"Я не уявляю собі, щоб таке міг сказати бригадний генерал армії США чи Ізраілю, чи будь-якої іншої цивілізованої країни без наслідків для своєї подальшої кар'єри. Навіть у стані війни. Ну ок, прострілиш ти йому коліно, що далі?", — написав юрист Олександр Ярецький.
Українці закликають правоохоронні органи звернути увагу на риторику Анатолія Стуженка.
Кабмін вніс до Ради новий законопроєкт про мобілізацію
Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради України оновлений законопроєкт про мобілізацію. Документ передбачає ряд важливих змін, зокрема:
- чіткий термін служби під час воєнного стану;
- звільнення від служби для всіх чоловіків з інвалідністю;
- додаткова відпустка для військових, яких було звільнено з полону;
- можливість оновити власні дані в онлайн-режимі;
- можливість переїжджати в інші міста без дозволу ТЦК та СП;
- обов'язкова військова підготовка протягом 2-3 місяців для всіх, кого призивають на службу;
- скасування строкової служби та введення базової військової підготовки;
- скасування відстрочки для державних службовців;
- облік для всіх українців;
- покращення грошового забезпечення та додаткових винагород.
Нововведення набудуть чинності через 3 місяці після того, як їх ухвалить Верховна Рада України.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можуть призивати на військову службу чоловіків, які мають дітей з інвалідністю. Також ми повідомляли, хто має право на отримання відстрочки у лютому.