Зміни в законопроєкті не відповідають реальній ситуації на фронті та можуть призвести до погіршення обороноздатності України. На це впливає декілька чинників.
Про це Валерій Залужний розповів на брифінгу.
З його слів, тривалість ротації військових на фронті залежить від багатьох факторів, у тому числі від дій противника. Він не може гарантувати, що ротація буде відбуватися кожні шість місяців, як пропонується в законопроєкт.
Залужний розкритикував цей пункт в законопроєкті та назвав чинники, які унеможливлюють ротацію кожні шість місяців:
- Неможливість прогнозування тривалості ротації. Ситуація на фронті залежить від дій противника, які можуть змінюватися в будь-який момент, тому неможливо гарантувати, що ротація буде відбуватися кожні шість місяців.
- Необхідність збільшення боєкомплекту. Ротація вимагає додаткових сил і засобів для забезпечення бойової готовності військових частин. Якщо боєкомплект не буде збільшений, це може призвести до погіршення обороноздатності України.
- Неврахування можливих змін у ситуації на фронті. Якщо противник завдасть удару з неочікуваного напрямку, ротація може виявитися неможливою.
Головнокомандувач вимагає від командирів на місцях робити все можливе для того, щоб забезпечити ротацію військових у межах підрозділів і військових частин. Однак, що законодавче закріплення шестимісячної ротації є нереальним і може призвести до негативних наслідків.
Чи можлива ротація в наступному році
Раніше ми писали, що військово-політичний оглядач Олександр Коваленко розповів, що влада планує мобілізувати 500 тисяч чоловіків в найближчі місяці. Однак, він вважає, що це буде складно і довго, тому на оперативну ротацію розраховувати не варто.
Варто зауважити, що частина українських підрозділів стримують ворога вже понад рік, а то й більше часу, тому їм необхідна ротація вже зараз.
"Це треба починати якнайшвидше. Менше розводити балачки, а починати, тому що на окупованих територіях російські війська кількісно мають близько 450 тисяч осіб. Ці 450 тисяч по всій лінії боєзіткнення треба якимись ресурсами стримувати", – додав Коваленко.
Мобілізація 45 тисяч чоловіків на місяць – це дуже складна організаційна робота. Крім того, мобілізовані чоловіки в жодному разі одразу на фронт не потрапляють, а проходять підготовку.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи можливо мобілізувати 500 тисяч чоловіків до війська. Також ми повідомляли, хто окрім військкомату може роздавати повістки.