У парламенті розглядають питання демобілізації військових, за умови, якщо вони перебувають на службі 18 місяців. Однак остаточного рішення щодо цього питання ще немає.
Свою думку щодо такої ідеї висловив народний депутат, секретар парламентського комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
З його слів, демобілізація має залежати від виконаних бойових завдань захисника, а також від місця його служби.
"Наприклад, ті, хто побував в бойовому розпорядженні й більше служать — 12 місяців служби. А ті, хто не були на першій лінії фронту, — 36 місяців", — зазначив він.
На його думку, таке рішення було б справедливим, адже військові на фронті мають більш складні умови служби, ніж ті, хто не бере участі в бойових діях.
"Служба на заході України теж дуже важлива, але питання ризику для життя зовсім інше, тому я б градацію таку робив", — додав Костенко.
В Україні проведуть демобілізацію строковиків
Раніше ми писали, що в Україні найближчим часом розпочнеться демобілізація строковиків, які були мобілізовані на початку війни.
Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов повідомив, що це рішення було прийнято на засіданні Ставки Верховного Головнокомандувача.
Демобілізуватися зможуть виключно ті строковики, у яких уже сплив термін проходження військової служби. У цьому випадку їм запропонують продовжити проходження військової служби за контрактом або ж демобілізуватися. Для цього необхідно прийняти спеціальний нормативний акт, який регулюватиме питання демобілізації строковиків.
Військові отримають нові підстави для звільнення
Також ми писали, що депутати планують розширити можливості для звільнення військовослужбовців.
Вони пропонують надати право на демобілізацію для військових, які проходять службу за контрактом, а також для колишніх військовополонених. До цього, за законом, звільнені з полону, а також особи, що отримали інвалідність внаслідок бойових дій, не мали права на звільнення.
Згідно з новими правилами, військовослужбовці зможуть бути звільнені з таких причин:
- за власним бажанням для іноземців та осіб без громадянства;
- у зв'язку зі звільненням з полону (крім тих, хто добровільно здався у полон);
- у зв'язку з достроковим розірванням контракту для курсантів жіночої статі;
- у зв'язку з наявністю інвалідності І чи ІІ групи;
- у зв'язку із проведенням організаційних заходів у розвідорганах, СБУ, УДО.
Водночас такі причини для звільнення залишаються актуальними:
- у зв'язку з досягненням граничного віку для служби;
- у зв'язку з непридатністю за рішенням ВЛК;
- у зв'язку з обвинувальним вироком суду;
- через сімейні обставини.
Ці зміни спрямовані на те, щоб забезпечити справедливе ставлення до військовослужбовців, які захищають Україну від російської агресії.
Нагадаємо, як військовий може оформити відпустку за сімейними обставинами. Також ми повідомляли, що рідні загиблого можуть отримати виплати.