Військовослужбовці ЗСУ іноді відправляються на лікування до інших країн. Однак, в Україні було обмежено термін перебування за кордоном до 12 місяців.
Про це розповів представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Зміни для військових
Мельничук зазначив, що під час засідання уряду, яке відбулося 2 лютого 2024-го року вдалося ухвалити рішення, згідно з яким українські військовослужбовці не зможуть перебувати на лікуванні більше ніж 12 місяців.
"Встановлено, що загальний час перебування захисника України на лікуванні за кордоном, включаючи час переміщення з одного іноземного закладу охорони здоров’я до іншого та час очікування між плановими хірургічними втручаннями, не може перевищувати 12 місяців поспіль", – йдеться у заяві.
Додамо, що від початку повномасштабного вторгнення Росії, на лікування до інших країн було відправлено понад 4 тисячі українських військовослужбовців. У більшості випадків використовується механізм медичної евакуації для українців, що потребують спеціалізованої медичної допомоги, а також реабілітації.
Однак, більшість захисників проходять лікування та реабілітацію на території України.
Виїзд за кордон для військових
Раніше ми писали про те, що згідно із законопроєктом №8090 в Україні можуть запровадити нові підстави для виїзду військовослужбовців до інших держав.
Зокрема, пропонується надати право бійцям виїжджати у тому випадку, якщо вони бажають провідати своїх кровних або ж шлюбних родичів, які перебувають в інший країні.
При цьому, сама відпустка буде надаватися без урахування часу, який потрібен для того щоб подолати відстань. Проте, важливо, щоб час для подолання відстані не становив більше ніж 4 доби.
Зазначимо, наразі бійці мають право виїжджати з України у таких випадках:
- під час навчань в іншій країні чи виконання інших службових обов'язків;
- у випадку лікування за кордоном.
Крім того, в Україні розглядають можливість зарахування служби бійців на пільгових умовах.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи може новий законопроєкт Верховної Ради України вплинути на перетин державного кордону. Також ми повідомляли, в чому відмінність між воєнним станом та станом війни.