Військові зможуть виїжджати за кордон – в Раді пропонують нові підстави
Наразі українські військовослужбовці мають право на перетин державного кордону за наявності підстав
Перетин кордону для військових
Фото: УНІАН, Генштаб ЗСУ/Facebook. Колаж: Pro Війну
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну заборонено перетинати державний кордон всім військовозобов'язаним чоловікам, зокрема і самим захисникам. Однак, вже невдовзі в Раді можуть запровадити нові підстави для виїзду з країни.
Про це йдеться в законопроєкті №8090.
Виїзд для військових
Згідно із законопроєктом, який було зареєстровано у Верховній Раді України військовослужбовці Збройних сил, а також інших формувань можуть отримати право на перетин державного кордону у випадку, коли їм потрібно провідати своїх кровних або ж шлюбних родичів.
Крім того, обчислення тривалості такої відпустки військовослужбовця відбувається без урахування часу, який потрібен для подолання відстані від місця служби до місця проведення відпустки. Однак, не більше ніж 4 доби.
Також зазначимо, що народні депутати України розглядають можливість зараховувати службу військовослужбовців на пільгових умовах. Тобто, таким чином 1 місяць служби буде зараховуватися як 3 місяці, що створить поліпшені умови для захисників.
Чи може новий законопроєкт вплинути на перетин кордону
Раніше ми писали про те, що представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону розповів, як може вплинути прийняття нового законопроєкту на перетин державного кордону.
"Законодавство України чітко регламентує хто, як і коли може перетнути державний кордон в умовах воєнного стану. Зокрема, це визначено правилами перетину кордону, що затверджені постановою уряду №57"", – зазначив він.
Крім того, представник ДПСУ зазначив, що під час воєнного стану більшість чоловіків, віком від 18 до 60 років взагалі не мають права покидати територію України. Однак, існують виключення для певних категорій, зокрема:
- для чоловіків, які мають інвалідність;
- для чоловіків, які виховують щонайменше трьох дітей;
- для чоловіків, які самостійно виховують дитину;
- для чоловіків, які є опікунами осіб з інвалідністю тощо.
Крім того, Демченко додав, що прикордонники дотримуються всіх правил перетину державного кордону.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, в чому полягає різниця між воєнним станом та станом війни. Також ми повідомляли, що українці не зможуть зробити без наявності військово-облікових документів.
Сподобалась стаття?