Від початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в Україну, понад 11 тисяч жінок долучилися до лав Збройних Сил України. Станом на зараз, в різних підрозділах ЗСУ перебуває приблизно 62 062 жінок, із них у війську – 43 479.
Про це повідомив командувач Об'єднаних Сил ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв в етері телемарафону "Єдині новини".
Наєв підкреслив, що на початку війни жінки обирали найнебезпечніші спеціальності, зокрема:
- гранатометники;
- кулеметники;
- стрільці;
- снайпер.
Іноді дівчата виявляли несподівані бажання стати навідниками танків або служити в обслузі гармат та мінометів.
За даними Наєва, тепер у Сухопутних військах служать понад 16 тисяч військовослужбовців жінок:
- у Повітряних Силах – понад 7 тисяч;
- у Військово-Морських Силах – близько 2 тисяч;
- у Десантно-штурмових військах – близько 1 тисячі;
- у Силах територіальної оборони – понад 3 тисячі військовослужбовців жінок,
- також є жінки в інших складових сил оборони.
Наєв зауважив, що за півтора року повномасштабного вторгнення жінки змужніли та перетворилися, перевершивши, на його думку, легендарних амазонок.
Бойова медикиня пояснила, чим мають займатися жінки на фронті
Раніше ми писали, що бойова медикиня закликала мобілізувати жінок для виконання різноманітних завдань в армії. З її слів, понад 100 тисяч українок можуть задовольнити потреби оборони. Практично кожна жінка може:
- стати чудовим пілотом;
- працювати штурманом дрона;
- якщо не боїться крові, відповідальна у навчанні та вмінні дбати про здоров’я інших та фізично витривала – може працювати бойовим медиком
- жінки, які мають навички з роботою з підняттям ваги та досвід ходьби з похідним рюкзаком на довгі дистанції можуть стати піхотинками та розвідницями.
Жінки можуть виконувати різні функції на фронті, включаючи роботу пілотом, штурманом дрона, бойовим медиком, піхотинкою та розвідницею. Вона підкреслює, що страх перед знеціненням і стереотипами є однією з причин, чому багато жінок ще не приєдналися до армії.
Медикиня вважає, що влада має створити жіночі бойові підрозділи та закріпити обов'язок жінок служити в армії на законодавчому рівні. Вона наголошує на важливості рівноправ'я в обов'язковій мобілізації та висловлює обурення владою, яка, на її думку, уникає мобілізації жінок через страх пропаганди.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, яких осіб можуть мобілізувати до Збройних сил України у 2024-му році. Також ми повідомляли, що таке публічна повістка.