Варто призвати 100 тисяч: бойова медикиня пояснила, чим мають займатися жінки на фронті
За словами бойової медикині, жінки на фронті можуть виконувати таку саму важливу роботу, як і чоловіки
Військова підтримала мобілізацію жінок до лав ЗСУ
Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну
В Україні триває загальна мобілізація. Жінок із медичною спеціальністю зобов’язали стати на військовий облік.
Розвідниця бойова медикиня та поетка Ярина Чорногуз у дописі в соцмережі підтримала мобілізацію українок.
2.Чому жінки поки не йдуть в армію
3.Чи варто українкам проходити курси підготовки
4.Чому влада не хоче мобілізувати жінок
Військова, яка вже 4 роки на фронті, переконана, що практично кожна українка може бути корисною на фронті. Приблизно 100 тисяч жінок покриють потреби в армії.
"Я підтримую ідею мобілізації жінок. Певної кількості, наприклад 100 тисяч, відповідно до потреби в армії. З відбором відповідно до фізичних здібностей, бажання і професійних навичок", – написала військовослужбовиця.
Що може робити жінка на фронті
За словами Чорногуз, практично кожна жінка може виконувати таку роботу:
- стати чудовим пілотом;
- працювати штурманом дрона;
- якщо не боїться крові, відповідальна у навчанні та вмінні дбати про здоров’я інших та фізично витривала – може працювати бойовим медиком
- жінки, які мають навички з роботою з підняттям ваги та досвід ходьби з похідним рюкзаком на довгі дистанції можуть стати піхотинками та розвідницями.
Чому жінки поки не йдуть в армію
Чорногуз каже, що багато українок поки не йде в армію не через страх бойових дій, а через страх зіткнутися зі знеціненням чоловіків та вказуваннями типу "баба, знай своє місце".
"Вважаю за необхідне створення профільних суто жіночих підрозділів для виконання бойових завдань. Готова взяти участь у формуванні таких підрозділів. А для тих жінок, кому "ок" проходити жорстку ініціацію у переважно чоловічих бойових підрозділах – має бути надана можливість служити у змішаних підрозділах", – додала військова медикиня.
Військова вважає, що обовʼязок жінок захищати Батьківщину у силах оборони варто закріпити на законодавчому рівні, так само як і для чоловіків.
"Якщо у тебе, як людини у війні з окупантом немає рівного права й обовʼязку з людьми іншої статі піти воювати, вбивати та загинути за рідну країну – то про яку справжню свободу, рівність статей і твою повноцінність може йти мова?" – зазначила військовослужбовиця.
Чи варто українкам проходити курси підготовки
Окрім базового курсу молодого бійця, українкам варто також проходити посилений курс із самооблаштування в польових умовах, займаючись:
- пилянням дерев;
- побудовою бліндажів;
- відкриттям цинків з боєкомплектом різними засобами;
- робленням перекриттів;
- розведенням вогню;
- зааготівлею дров;
- отриманням елементарних навичок проведення електрики.
Чому влада не хоче мобілізувати жінок
На думку Ярини Чорногуз, чинна влада не хоче мобілізувати жінок, аби цим не скористалась російська пропаганда: "мовляв, уже мужики, закінчилися, мобілізують жінок".
"Але мобілізація вмотивованих жінок справить також й абсолютно протилежний до цієї пропаганди ефект: про те, яка ми направду потужна нація, якщо в ній воюють за державність обидві статі", – наголосила Чорногуз.
За словами військовослужбовиці, якщо не буде рівності в обовʼязковій мобілізації – це призведе до погіршення ставлення до жінок від чоловіків після закінчення війни.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, яких осіб можуть мобілізувати до Збройних сил України у 2024-му році. Також ми повідомляли, що таке публічна повістка.
Сподобалась стаття?