Іноді родичі військовослужбовців, які перебувають на фронті, можуть торкатися тем, що є не надто приємними для самого захисника. Тому таких розмов варто уникати.
Розповідаємо, про що не варто спілкуватися з військовим.
Спілкування з військовим
Насамперед потрібно виокремити, що спілкування з родичем, який перебуває на фронті, та з незнайомим (або ж малознайомим) військовим можуть суттєво відрізнятися.
Якщо ж мова йде про знайомого захисника, то тут варто:
- підтримувати бійця та казати про те, що ви сумували через довгу розлуку;
- в жодному разі не критикувати війну, не давати жодних порад, а також не вішати ярликів;
- не варто розпитувати про ситуацію на фронті;
- дайте висловитися самому захиснику;
- можна запитати про те, чи потрібна військовослужбовцю допомога в чомусь.
У випадку, якщо ви спілкуєтеся з малознайомим або ж взагалі незнайомим військовим, то тут слід дотримуватися таких правил:
- не варто робити жодних непередбачуваних дій;
- не варто ставити незручних питань (до прикладу "чи страшно на війні?", "скільки наших там загинуло?", "як там ситуація?");
- не слід запрошувати бійців на частування, адже вони можуть відмовити;
- не бажано вішати ярликів (до прикладу "ви – герої", "захисники", "найкращі", адже попри те, що воно так і є, деяким бійцям може це не сподобатися).
Крім того, спілкуючись з військовим, варто бути уважним та не говорити зайвих слів.
Що чекає на військових після закінчення війни
Раніше ми писали про те, що очільник Національної поліції України Іван Вигівський розповів про те, що чекає на військовослужбовців після закінчення війни проти Росії.
Насамперед, за словами очільника Нацполіції, таких чоловіків після демобілізації потрібно працевлаштувати.
"Стосовно військових – вони вміють воювати, та мають навички, які завжди затребувані в кримінальних структурах. Однак, ми розуміємо, що це питання державного масштабу, і необхідно буде працевлаштувати наших військових. Вони мають розуміти та відчувати, що вони потрібні державі", – заявив він
Крім того, очільник Національної поліції зазначив, що Міністерство внутрішніх справ запровадило концепцію "Безпекове середовище". Завдяки цьому, поліція буде забезпечувати правопорядок, а кількість злочинів мінімізується.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, у яких випадках військовослужбовці можуть виїхати за кордон. Також ми повідомляли, як новий проєкт закону може вплинути на перетин державного кордону.