Уряд прийняв рішення про підвищення розміру мінімальної заробітної плати для медичних працівників, які надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу в зоні активних бойових дій та на прифронтових територіях. Це включає лікарів, фармацевтів, фахівців з реабілітації, медичних сестер та молодших медичних працівників, які працюють в небезпечних умовах неподалік від лінії фронту.
Про це інформує пресслужба Мінохорони здоров'я.
На територіях активних бойових дій, відповідно до наказу Мінреінтеграції, встановлено нові розміри заробітної плати:
- 28 000 гривень для лікарів, фармацевтів, професіоналів у галузі охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою у галузі охорони здоров'я;
- 18 000 гривень для медсестер та медбратів;
- 9 000 гривень для молодших медпрацівників.
На прифронтових територіях, відповідно до наказу Мінреінтеграції, розміри зарплати становлять не менше:
- 23 000 гривень для лікарів, фармацевтів, професіоналів у галузі охорони здоров’я та професіоналів з вищою немедичною освітою у галузі охорони здоров'я;
- 15 500 гривень для медсестер та медбратів;
- 8 000 гривень для молодших медпрацівників.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко відзначив, що цим рішенням Уряд прагне зберегти кадровий потенціал на прифронтових територіях та в зоні активних бойових дій, надаючи гідну заробітну плату медикам, які працюють в умовах постійного ризику для свого життя та здоров’я.
"Це чесне і справедливе рішення, щоб українці, які проживають біля лінії фронту, отримували належну медичну допомогу. Збереження життя та здоров'я людей – наше завдання номер один", – наголосив він.
Рішення розповсюджується на медичних працівників закладів охорони здоров’я, які мають контракт із Національною службою здоров'я."
Чи можуть жінки-медики виїжджати за кордон
Раніше ми писали, що жінки-медики, які перебувають на військовому обліку, мають право на виїзд за кордон.
Секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки Роман Костенко заявив, що ВР не планує законодавчо обмежувати виїзд за кордон для жінок-медиків.
Це рішення ґрунтується на тому, що медичні працівники підлягають "бронюванню на роботі". Їх не можуть мобілізувати, якщо на своїй посаді вони приносять більше користі, ніж у лавах Збройних сил України.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що деякі військові мають право на отримання двох зарплат. Також ми писали про те, в яких випадках військовослужбовці можуть залишитися без виплат.