На озброєнні Німеччини перебуває всього 12 систем протиповітряної оборони Patriot. Три із них вже розміщені в Польщі для підсилення країни-союзника.
Про це повідомив під час брифінгу речник Міністерства оборони ФРН Мітко Мюллер.
"У Бундесвера, станом на тепер, є 12 систем, без урахування тієї, яка була передана Україні навесні цього року", — поінформував Мюллер.
За його словами, зараз три ППО відправлені до Польщі для підсилення країни-союзника.
Мюллер наголосив, що в нього наразі "немає даних" про часові обмеження щодо системи Patriot, яку Німеччина пообіцяла передати Україні під час зустрічі канцлера ФРН Олафа Шольца з президентом України Володимиром Зеленським.
Офіцер додав, що деталі пакету будуть оприлюднені тоді, коли будуть остаточно узгоджені.
Представник відомства нагадав, що наступного тижня відбудуться зустрічі у форматі "Рамштайн" і зустріч міністрів оборони ЄС, на яких ця тема обговорюватиметься.
Що являє собою система IRIS-T SLM
Як ми писали раніше, IRIS-T SLM (Surface Launched Medium-Range) – це зенітний ракетний комплекс ППО і ПРО середнього радіуса дії, розроблений німецькою військовою компанією Diehl Defence, який масово почали виробляти вже у 2005 році. Ідеологічно доволі схожий на норвезький NASAMS, оскільки в обох комплексах використовується вкрай прагматичне рішення із перетворення ракети "повітря-повітря" на зенітну.
Компанія Diehl Defence ще на початку травня 2022 року запропонувала передати цю систему Україні, однак весь цей час пропозиція перебувала на розгляді комітету з безпеки.
Характеристики ППО IRIS-T SLM
- Дальність – 40 км.
- Висота запуску ракети – до 20 км.
- 8 ракет у пусковій установці.
- Сумісність з іншими ППО країн НАТО.
- Вертикальний запуск ракет.
- Кут огляду радара – 360°.
Батарея IRIS-T SLM складається з кількох елементів
До комплекту входять:
- машина керування;
- один радар;
- 3 пускових установки (кожна на вісім ракет).
Варіанти комплексу
- IRIS-T SLS – комплекс ППО малої дальності.
- IRIS-T SLM – ППО середньої дальності.
- IRIS-T SLX – комплекс ППО великої дальності. Розробляється з 2021 року.
Україні поставлятиметься комплекс середньої дальності. Він був формально прийнятий на озброєння в Німеччині у 2017 році, але реальних поставок у військо ще не здійснювалося.
Вартість систем ППО
За інформацією з відкритих джерел, вартість одної ракети складає €380 000, а цілого комплексу – €140 млн.
Раніше ми писали, на що здатні та чим небезпечні для ворога дрони Malloy. Також розповідали про крилаті ракети Storm Shadow.