В Україні станом на зараз готові йти воювати близько 2,5 мільйонів чоловіків. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного у січні 2024 року.
Про це в ефірі телемарафону розповів голова ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.
Які результати опитування
За його даними, соціологи опитали 400 чоловіків, із них:
- 48% не готові йти до війська;
- майже 35% – навпаки, готові;
- 17% респондентів важко було відповісти.
"На другому році війни ми бачимо, що 50% готові сприйняти питання мобілізації як процес, на який вони погодяться. Насправді це та золота середина, про яку ми говоримо, враховуючи те, що в нас шалено попрацювала російська пропаганда, попри те, що в нас уже велика кількість людей служить", – зазначив Тимочко.
Він також зазначив, що мобілізаційний ресурс в Україні станом на зараз близько 5 мільйонів осіб. Із них 1 мільйон уже пішов служити, тобто з тих, хто залишився, це насправді готових так чи інакше нести військову службу – понад 2,5 мільйона.
"Це, між іншим, відповідь тим, хто дуже лементував і репетував, що мобілізувати 500 тисяч – це катастрофа для України", – підсумував Тимочко.
У яких випадках можуть повторно вручити повістку
Раніше ми зазначали, що військовозобов'язані мають не рідше ніж раз на 5 років уточнювати у ТЦК власні дані. Також громадянам можуть повторно вручити повістки у таких випадках:
- якщо особа проходила ВЛК понад рік тому;
- для перевірки облікових даних;
- для перевірки даних про бронювання;
- для перевірки обставин щодо відстрочки;
- для мобілізації.
Хто має право вручати повістки
Юристи нагадують, що вручати військовозобов’язаним повістки можуть такі уповноважені особи:
- виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, якщо отримали відповідне розпорядження ТЦК;
- керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій за розпорядженням ТЦК;
- керівники навчальних закладів у разі розпорядження ТЦК;
- уповноважені представники ТЦК.
Також психологи пояснювали, чи нормально боятися отримання повістки і як себе поводити у цьому випадку і зберігати спокій.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, кому можна не йти до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Також ми повідомляли, як карають чоловіків за неявку до військкомату.