Народні депутати продовжують вдосконалювати новий законопроєкт щодо посилення мобілізації. Задля захисту прав українців піл час мобілізації, ВРУ внесе в документ норму, щодо можливості знімати протиправні дії працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Про це розповів член оборонного комітету Ради Олександр Федієнко в коментарі LIGA.net.
З його слів, громадянам України на законодавчому рівні дозволять дозволять фіксувати протиправні дії ТЦК та СП за допомогою:
- фото;
- відео;
- спеціального програмного забезпечення Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Федієнко розкритикував працівників ТЦК, які перебувають на блокпостах в балаклавах та зі зброєю. На його переконання, військовозобовʼязані мають сприймати лише праціників ТЦК, які одягнені по формі:
- в мультикамі;
- з шевронами;
- з ознаками індентифікації;
- з прізвищем на формі;
- з жетоном.
Федієнко наголосив, що треба припинити ганебну практику силою мобілізувати, виконуючи план.
"Це точно не сприяє мотивації суспільства", – резюмував депутат.
Вадливо зазначити, що нововведення ще остаточно не затверджене в законопроєкті.
Що можуть робити представники ТЦК цілодобово
Раніше стало відомо, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки в Україні працюватимуть цілодобово. У нічний час співробітники мають право:
- вести облік військовозобов'язаних, резервістів, а також призовників;
- розглядати справи щодо адміністративних порушень, а також накладати покарання;
- вести облік транспорту, який можуть передати на потреби Збройних сил України чи інших військових формувань;
- займатися організацією проведення медичних обстежень військово-лікарськими комісіями чоловіків, що вважаються військовозобов'язаними або ж призовниками.
Що робити, якщо працівники ТЦК прийшли вночі додому
Раніше ми писали, що Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про цілодобову роботутериторіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Однак, це не означає, що всі функції та повноваження центрів комплектування тепер доступні 24/7. Насправді, перелік завдань, які можуть виконуватися вночі, обмежений.
Теоретично працівники військкоматів можуть навідатися додому до військовозобовʼязаного в будь-який час доби, адже візити до чоловіків мобілізаційного віку не регламентуються жорсткими часовими рамками.
Натомість, військовозобовʼязаний має повне право не впускати представників ТЦК та СП до себе додому у нічний час, який, згідно з законодавством, триває з 22:00 до 06:00. Водночас чинним законодавством не передбачене покарання за ігнорування працівників територіальних центрів комплектування після 22:00.
Нагадаємо, раніше ми писали, хто, згідно з новим законопроєктом, може отримати право на відстрочку від мобілізації. Також ми повідомляли, чи можуть призвати чоловіка, у якого дитина має інвалідність.