UA RU

Росія атакує Україну керованими авіабомбами: чим Повітряні сили можуть їх збивати

Речник Повітряних сил пояснив, яким чином західні винищувачі F-16, які просить Україна у союзників, здатні допомогти боротися із авіабомбами

Фото: скрін із відео Сумської ОВА

Ігнат розповів, якими засобами можна боротися з авіабомбами

Фото: скрін із відео Сумської ОВА

Останнім часом Росія почала активніше атакувати Україну керованими авіабомбами, які вкрай важко збивати. Станом на зараз від ударів цим озброєнням найбільше страждає Херсонщина.

Про це розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтерв’ю 24 каналу.

Яке озброєння потрібно, аби знищувати авіабомби

Речник Повітряних сил ЗСУ уточнив, що протидіяти керованим авіабомбам здатні системи ППО великого радіусу дії, а саме:

"Ці системи могли б забезпечити контроль дальності до 100 кілометрів на тимчасово окупованих територіях, по яких завдаються удари", – наголосив Ігнат.

Але найкраще боротися з російськими авіабомбами можна за допомогою винищувачів F-16, які вже так давно просить надати Україна західних партнерів.

"Але найкраще F-16. З бомбами боротися навряд чи вдасться, а з Су-35 чи Су-34, які їх запускають, цілком під силу було б F-16 з авіаційними ракетами до 180 кілометрів, які є на озброєнні американської армії. Тоді ця ракета може стримати й відбити бажання підлітати так близько до наших кордонів", – підкреслив Ігнат.

За його словами, зараз Україна не має необхідної кількості засобів, які могли в вплинути на застосування Росією авіабомб. Але ЗСУ часто намагаються впливати на них засобами радіоелектронної боротьби. Головна проблема в тому, що бомба летить швидко та має велику масу.

"Навіть якщо ви зіб'єте її скоса, то вона однаково пролетить. Інших варіантів немає. Бомба, запущена з 10 – 12 кілометрів зі швидкістю 1000 чи 1500 тисячі км/год, розправляє крила і просто планує. Завдяки крилам інерція дозволяє їй пролетіти далі", – пояснив Ігнат.

За словами речника, від місця піску авіабомби до місця прильоту – близько 70 кілометрів.

"Ворожі літаки для скидання авіабомб не підлітають близько до лінії бойового зіткнення, адже там на них може очікувати український зенітно-ракетний комплекс. Тому росіяни запускають авіабомби з відстані 50 кілометрів, тоді бомба може пролетіти вглиб України на 20 – 30 кілометрів", – додав Ігнат.

Як захистити АЕС від ракетних ударів

Як ми повідомляли, взимку Росія може зосередити свої зусилля на обстрілах критичної інфраструктури – у першу чергу мова йде про атомні електростанції, тому їх захист є "життєвою необхідністю".

"Ми вже увійшли фактично в осінньо-зимовий період, і захист об’єктів критичної інфраструктури – це надзвичайно важлива місія, яка покладена на усі Сили оборони, не лише на Повітряні сили. Таким чином, обговорюються ці питання щодня – де і чим ми можемо посилити захист цих об'єктів", – заявив речник Повітряних сил Юрій Ігнат.

Він додав, що Україні потрібно більше ППО, аби захищати такі об'єкти.

Також ми повідомляли, якими були наслідки нічного обстрілу 23 жовтня. Раніше ми писали, що російські окупанти завдали удару по терміналу Нової пошти на Харківщині.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі