Окрім військкомату право вручати повістки під час загальної мобілізації мають керівники підприємств. Також, видати цей документ можуть й представники органів місцевого самоврядування.
Про це розповіла представниця територіального центру комплектування та соціальної підтримки Аліна Кривошея.
Хто може вручити повістку
Насамперед, окрім співробітників територіального центру комплектування та соціальної підтримки вручати повістки військовозобов'язаним громадянам мають:
- працівники органів місцевого самоврядування;
- керівники підприємств, установ, організацій;
- керівники закладів освіти;
- інші уповноважені особи.
Загалом, в Україні існує три види повісток, кожна з яких суттєво відрізняється:
- повістка для уточнення даних в ТЦК та СП (таку особу можуть не мобілізувати, а лише уточнити дані у військкомату);
- повістка на проходження військово-лікарської комісії (після проходження ВЛК стає зрозуміло, чи готова така особа до мобілізації);
- мобілізаційне розпорядження (вручається безпосередньо особам, яких мобілізували ЗСУ).
Крім того, законодавством не передбачено, де працівники ТЦК та СП можуть вручати повістки під час загальної мобілізації, тому, вони мають право це робити у будь-яких місцях.
Новий законопроєкт
Раніше народний депутат України Михайло Цимбалюк розповів, що зараз у Верховну Раді триває чимало суперечок щодо нового законопроєкту. Водночас, він сказав, що його розгляд може відбутися вже на цьому тижні.
"Я сподіваюся, що ще цього тижня у Верховної Ради є шанс проголосувати за законопроєкт про мобілізацію у другому читанні. 21 лютого – крайній день подачі поправок. Якщо фахово спрацює – а для цього є всі підстави – Комітет з нацбезпеки, оборони й розвідки, і ще цього тижня можна розглянути в другому читанні", – заявив народний депутат.
Крім того, досі обговорюються такі питання:
- пункти щодо догляду за особою з інвалідністю мають бути закріплені в законодавстві;
- потрібно звільнити зі служби строковиків;
- демобілізація для військових ЗСУ (багато нардепів вважають, що 36 місяців – це занадто довго);
- відстрочка для викладачів (згідно із законом, право на відстрочку матимуть лише викладачі, в яких є науковий ступінь, однак нардепи вважають, що це право повинні отримати й інші викладачі).
Також в цьому законопроєкті є чимало інших важливих пунктів.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, кого мобілізують на службу у березні 2024-го року. Також ми повідомляли, які категорії українців не стоять на військовому обліку.