Правопорушення зафіксували у Львові. Його вже прокоментували у місцевому військкоматі.
Про це зазначено на Facebook-сторінці Львівського ТЦК та СП.
На відео зафіксовано, як чоловік та жінка перебували на вулицях під час комендантської години. Пізніше до них підійшли четверо осіб. Між двома сторонами розпочався конфлікт, який супроводжувався штовханиною та нецензурною лексикою.
В результаті чого, чоловіка "запакували" в бус та відвезли у невідомому напрямку. Жінка знімала все на камеру мобільного телефону. Натомість чоловік у військовій формі вибив пристрій з її рук та відштовхнув його ногою.
Користувачі Мережі припустили, що чоловіка могли затримати за порушення комендантської години. Водночас з 20 листопада у Львові та області влада зобов'язала працівників ТЦК перевіряти документи у всіх військовозобов'язаних.
У Львівському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки зазначили, що Командування Львівського ОТЦК та СП встановлює деталі та обставини цього випадку.
"Для уникнення соціальних загострень та конфліктних ситуацій повідомляємо наступне: перевіряємо даний факт, щодо причетності військовослужбовців ТЦК до даного інциденту", – зауважили в установі.
Що можуть робити ТЦК та СП в Україні
Раніше ми писали, що Центр у своїй діяльності керується Конституцією й законами України, а також указами президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції й законів України, актами Кабінету міністрів України, наказами та директивами міністра оборони та начальника Генерального штабу Збройних сил та урядовим Положенням.
Центри мають такі повноваження:
- звертатися до органів виконавчої влади з метою відбору громадян на службу в лавах Збройних сил України;
- проводити заходи з метою патріотичного виховання населення.
Які обов’язки в ТЦК та СП
Головним завданням ТЦК є відбір громадян для проходження служби в українському військовому резерві.
Основні обов’язки ТЦК:
- проведення пояснювальної роботи серед населення з метою здійснення відбору громадян для проходження військової служби;
- перевірка рівня фізичної підготовки, залучення до проведення медичного огляду, тестування з професійних якостей і психологічного тестування серед населення;
- ведення обліку військовозобов’язаних громадян;
- направлення громадян до навчальних військових частин;
- направлення до військових комісаріатів, у яких особи перебувають на військовому обліку;
- ведення прийому громадян;
- підвищення кваліфікації військовослужбовців і працівників центру;
- виконання інших функцій, визначених законодавством.
Натомість працівники ТЦК та СП не мають права перевіряти на вулиці документи чоловіків без присутності представників поліції, а також затримувати призовників за неявку до військкомату.
Нагадаємо, в "Дії" з'явиться послуга бронювання працівників. Також ми писали, що Федоров закрив питання щодо повісток у "Дії".