UA RU

Посилення мобілізації: чи можуть видати повістку на мобільному блокпості

У соціальних мережах поширюється відео про те, що в Україні з'явилися мобільні блокпости, на яких роздають повістки

Фото: Генштаб ЗСУ, ZHITOMIR.INFO. Колаж: Pro Війну

Телеграм-канали поширюють фейк про мобілізацію в Україні

Фото: Генштаб ЗСУ, ZHITOMIR.INFO. Колаж: Pro Війну

Відео про мобільні блокпости є фейком. Його створили задля поширення паніки серед населення.

Це встановили фактчекери з VoxCheck, інформує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Ролик, у якому розповідається про мобільні блокпости, був створений за допомогою штучного інтелекту. На це вказують такі ознаки:

Автори відео також закликають перейти за посиланням у шапці профілю, яке веде на анонімний новинний канал. Це черговий спосіб обманом заманити підписників на сумнівний засіб масової інформації.

Чи зміниться мобілізація у 2024 році

Раніше ми писали, що призов на військову службу в Україні триває з моменту повномасштабного вторгнення Росії. Мобілізація може бути посилена, якщо це буде необхідно для відбиття наступу ворога або підготовки наступальних операцій.

Президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що в країні необхідно мобілізувати близько 500 тисяч чоловіків. Це теж може стати причиною для посилення мобілізації.

Воєнний стан та загальна мобілізація в Україні наразі триває до 14 лютого 2024 року. Верховна Рада України може прийняти рішення щодо її продовження в цей день.

Існує велика ймовірність, що призов в Україні буде продовжено до 15 травня 2024 року, тобто, на 90 днів. Такі рішення вже неодноразово приймалися в Україні.

Основні фактори, що можуть вплинути на рішення про продовження мобілізації:

Наразі ситуація на фронті залишається напруженою. Росія продовжує наступати на сході України, і українські військові роблять все можливе, щоб її зупинити.

Як та коли можуть карати ухилянтів

Також ми зазначали, що ухиленням від мобілізації вважається ігнорування повістки, неявка до військкомату в призначений день і час або ж відмова від призову.

За ігнорування повістки чоловік може бути оштрафований на суму від 3 400 до 5 100 гривень.

У разі, якщо військовозобов'язаний пройшов військово-лікарську комісію (ВЛК) і був визнаний придатним до військової служби, але згодом почав ухилятися від мобілізації, його дії можуть бути кваліфіковані як кримінальне правопорушення.

За ухилення від мобілізації передбачене покарання за статтею 336 Кримінального кодексу України. Чоловіку загрожує:

Для того, щоб дії чоловіка були кваліфіковані як кримінальне правопорушення, необхідно, щоб він був визнаний придатним до військової служби за висновком ВЛК і не з'явився в призначений день і час до пункту збору безпосередньо на військову службу без поважних причин.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, кого зі студентів можуть призвати під час загальної мобілізації. Також ми повідомляли, як самостійно вибрати підрозділ для служби.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі