Велика Британія продовжує допомагати Україні під час повномасштабної війни з Росією. Нещодавно нашим військовим передали озброєння, здатне боротися з ворожими ударними безпілотниками.
Про це повідомляє видання The Times.
Представники ЗМІ запевнили, що Україна вже отримала від британських союзників ракети Martlet, і вони навіть можуть вже використовуватися на полі бою.
Однак офіційного підтвердження факту передачі Україні цього озброєння наразі ще не має.
Відомо, що ракети Martlet почала виготовляти британська компанія ще у 2013 році. На озброєнні армії країни вони з'явилися уже у 2021 році.
Які режими використання ракет
За даними виробників, Martlet можна використовувати в чотирьох режимах:
- морський (проти малих надводних суден);
- поверхня – поверхня;
- повітряний запуск;
- "земля-повітря".
Характеристика ракет та вартість
Martlet – універсальна малогабаритна багатоцільова керована ракета з такими характеристиками:
- стартова маса 13 кілограмів;
- довжина 1,3 метра;
- діаметр корпусу 76 міліметрів;
- ракета має відносно невелику швидкість;
- дальність стрільби – до 8 кілометрів.
Згідно з даними з відкритих джерел, вартість однієї ракети Martlet складає 1,5 млн фунтів стерлінгів (близько 1,9 млн доларів).
Україна отримала всі обіцяні ППО
Раніше ми писали про те, що речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат наголосив, що Україна вже отримала весь номенклатурний перелік засобів протиповітряної оборони, які обіцяли західні союзники для захисту взимку. Але цього озброєння треба ще більше
Ігнат наголосив, що українським військовим потрібні такі системи ППО для захисту об'єктів інфраструктури взимку:
- Patriot;
- SAMP/T IRIS-T;
- NASAMS.
Речник Повітряних сил звернув увагу, що ЗСУ отримали вже всі системи ППО, які обіцяли західні партнери. Однак, тут слово "усі" варто чітко розділити – на номенклатуру отримання і на кількість. Наприклад, двох батарей Patriot, як виявилось, вкрай мало для захисту нашої держави.
Речник Повітряних сил зазначив, що Україні потрібні також засоби для ще більш ефективного знищення російських дронів-камікадзе, які Росія постійно запускає.
Раніше ми писали про те, що надали Україні новий пакет допомоги – що до нього увійшло. Також ми писали, що ввійшло до нового пакету допомоги від Німеччини.