У неділю, 1 жовтня, коли християни відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці також святкують День захисників і захисниць України та День козацтва. Представники влади привітали та підтримали наших воїнів.
Про це повідомляє редакція Pro Гроші
Це державне свято було введене президентським указом у 2014 році. Зазвичай його відмічали 14 жовтня, однак цього року дату торжества перенесли на 1 жовтня через реформу церковного календаря.
Історія свята
Покрова Пресвятої Богородиці – одне із головних свят у православ'ї, пов'язане із подією в давньому Царгороді (Константинополі), коли місто було оточене чужинцями. У той день у Влахернському храмі з'явилася Богородиця, оточена ангелами, пророками і апостолами, прикривши вірян омофором. Це видіння стало символом перемоги, оскільки невдовзі ворог відступив, а місто було врятоване. З того часу Покрова асоціюється із заступництвом та захистом від обох видів ворогів – видимих і невидимих.
Здавна Богородиця була заступницею українських козаків та всіх збройних формувань. У свято Покрови в Україні проводилася Велика Рада, на якій обирали гетьмана та визначали майбутнє козацтва. Запорізькі козаки мали свою церкву та ікону Богородиці-Покровительки на Січі, звертаючись до неї з молебнем перед вирушенням у похід, а, повернувшись щасливо з походу, дякували їй.
У ХХ столітті вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії наслідували козацькі традиції боротьби за незалежність України, обираючи свято Покрови для офіційного заснування УПА. Сучасна українська армія також поважає та передає бойові традиції своїх предків.
Вітання від представників влади
Президент України Володимир Зеленський висловив свої привітання воїнам з нагоди їхнього свята, стоячи на фоні Золотих воріт у Києві.
"Важкі часи зробили нас сильними. А сильні наближають переможні часи. Крок за кроком. Сьогодні, завтра, щодня, щохвилини", – сказав президент.
Також він зазначив, що українці та наші захисники ніколи не зупиняться у боротьбі за незалежність нашої держави.
"Щоденно наближаючи її (перемогу – ред.), ми кажемо: "Будемо боротися стільки, скільки буде потрібно!"... Ми робили це в перші хвилини 24 лютого, робимо всі ці 585 днів і будемо робити це надалі", – наголосив Володимир Зеленський.
Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов також висловив свою подяку нашим воїнам у цей день у своєму Telegram-каналі.
"Війна гартує нас. Свою ефективність ми доводимо кожного дня, завдаючи ударів усіма наявними засобами, знищуючи техніку та особовий склад російських окупантів. Ворог зазнає втрат і відступає", – написав Кирило Буданов.
Він висловив віру у те, що перемога буде за нашою державою, а ворог поплатиться за свої жахливі злочині.
"Вірю у вас! Високо ціную вашу роботу, відданість Українському народові та Державі.
Бажаю всім міцного здоров’я, оптимізму, наснаги, нових успіхів, здобутків і повної Перемоги над ворогом в ім’я України!", – завершив своє звернення головний розвідник України.
Не забарився із привітанням і Міністр оборони Рустем Умєров. У своєму відеозверненні він висловив подяку всім, хто наразі захищає Україну, підкресливши, що ці люди щодня доводять, що українці завжди будуть непереможними перед агресором.
"Сьогодні ми дякуємо кожному воїну, кожному підрозділу, кожній бойовій бригаді. Ми дякуємо тим, хто щодня ризикує своїм життям, тим, хто лишив бізнес, кар’єру, друзів, тим, хто відклав на потім свої мрії, тим, хто віддав своє здоров’я. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто віддав своє життя за Україну", – зазначив міністр.
Як відзначають День захисників і захисниць у різних містах України
- У Черкасах на площі Слави встановили стелу із портретами загиблих захисників.
- На головній площі Миколаєва розгорнули три прапори – державний стяг, а також прапори міста та області. Пам'ять загиблих бійців вшанували покладанням квітів і
загальнонаціональною хвилиною мовчання. - У Івано-Франківську відбулася хода ветеранів та панахида за полеглими.
- На центральній площі Кропивницького було вручено державні та обласні відзнаки, покладено квіти до меморіалу, пам'ятних дощок захисників та на Алеях Слави місцевих кладовищ. Під час загальнонаціональної хвилини перекрили рух однієї з центральних вулиць.
Раніше ми писали, як обрати смартфон для військового. Також повідомляли, за які послуги ветеранам війни не потрібно платити.