Ветеранам війни не потрібно платити за деякі послуги – що входить у список
Не всі українці знають, що для ветеранів війни отримання допомоги за Програмою медичних гарантій є безоплатним
Допомога при інфаркті для ветеранів війни є безплатною
Фото: Генштаб ЗСУ, УНІАН. Колаж: Pro Війну
Ветерани війни мають право на безплатне лікування та медичні препарати у випадку гострого інфаркту міокарда. Кошти оплачує Національна служба здоров’я України згідно Програми медичних гарантій, але за умови, що заклад має укладений договір.
Про це йдеться на Facebook-сторінці НСЗУ.
Як тільки з’являються симптоми хвороби серця, необхідно миттєво телефонувати у швидку допомогу за номером 103. Зазвичай інфаркт проявляється так:
- біль в області серця, що має пекучий характер і не минає після відпочинку і прийому нітрогліцерину;
- задишка;
- прискорене серцебиття;
- різка слабкість.
Безоплатні ліки, обстеження та лікування забезпечують ветеранам далеко не всі медичні заклади. Всього лікарень, які мають договір з Національною службою здоров’я України, є 73, причому три з них – приватної форми власності.
Максимальні витрати, які покриває НСЗУ, становлять:
- 43 573 грн – якщо медична допомога при гострому інфаркті міокарда передбачає проведення стентування (мініінвазивного оперативного втручання);
- 25 261 грн – послуги без проведення стентування.
Ветерани війни в Україні можуть розраховувати на велику кількість безплатних послуг у лікарнях при інфаркті, зокрема:
- безперервний моніторинг стану;
- цілодобові лабораторні, інструментальні дослідження та аналізи;
- відновлення кровотоку;
- знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;
- забезпечення компонентами і препаратами крові, ліками, що входять у Нацперелік і закуповуються централізовано Міністерством охорони здоров’я;
- реабілітація.
За вказані послуги не потрібно платити у разі доставлення бригадою швидкої допомоги та якщо пацієнт самостійно звернувся до лікаря.
Безоплатна психологічна допомога
Раніше ми розповідали, що Програма медичних гарантій також покриває витрати, необхідні на лікування і препарати для ветеранів, у разі проблем із ментальним здоров’ям. Тобто українці можуть розраховувати на психологічну і психічну підтримку, звернувшись до сімейного лікаря. Кошти замість пацієнтів оплачуються відповідно до пакету "Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги".
Передбачається, що безплатно українці отримують:
- першу психологічну допомогу;
- направлення на дослідження;
- виявлення неврологічних розладів;
- ведення хвороби під контролем спеціаліста;
- підтримку членів родини.
Загалом направлення від сімейного лікаря не є обов’язковим, але якщо ветеран хоче отримати допомогу вдома у зв’язку з некритичністю розладу, то електронне направлення потрібне. Також в рамках пакету пацієнтів забезпечують всім необхідним на стаціонарному лікуванні, включно з харчуванням і консультаціями.
Раніше сайт Pro Гроші писав, хто тепер може подати заявку на фінансову допомогу від Українського ветеранського фонду. Також ми повідомляли, що лікування у приватних клініках може стати безплатним.
Сподобалась стаття?