UA RU

Зеленський покладає великі сподівання на візит до США: з чим планує повернутися президент

Які плани Зеленського щодо візиту до США та який у нього шанс отримати ракети ATACMS

Фото: Офіс президента, Вікіпедія. Колаж: Pro Війну

Володимир Зеленський планує зустрітися у США з Джо Байденом

Фото: Офіс президента, Вікіпедія. Колаж: Pro Війну

На цьому тижні президент України Володимир Зеленський вдруге з початку повномасштабного вторгнення здійснив візит до Сполучених Штатів Америки. Під час свого перебування у США він виступить на Генеральній Асамблеї ООН і має намір зустрітися з американським президентом Джо Байденом. Є вірогідність, що Зеленський також домовиться про ATACMS.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Цей візит Володимира Зеленського до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку стане першим після початку повномасштабного російського вторгнення. Очікується, що він виступить на Генеральній Асамблеї та вперше візьме участь у засіданні Ради Безпеки ООН.

Своєю чергою, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що українська делегація визначила три основні питання, на яких буде наголошувати під час цьогорічної сесії Генеральної Асамблеї:

  1. Залучення нових країн ООН до реалізації української формули миру.
  2. Експорт українського зерна.
  3. Двосторонні зустрічі щодо нового озброєння та нових пакетів допомоги.

Також польський президент Анджей Дуда та ізраїльський прем'єр Біньямін Нетаньяху вже анонсували свої плани на зустріч з президентом України Володимиром Зеленським. Як відомо, відносини України з Польщею та Ізраїлем наразі переживають не найкращі часи.

Але, очевидно, що найважливішою та довгоочікуваною є майбутня зустріч між Зеленським і Байденом. Зазначимо, що це вже четверта така зустріч у поточному році.

ATACMS – одне з найголовніших питань

Найголовнішими темами для обговорень між Джо Байденом та Володимиром Зеленським буде фінансова та військова підтримка України зі сторони США, зокрема питання надання українським військовим ракет ATACMS. Сам Зеленський також висловлював намір обговорити це питання з Байденом.

"Я думаю, він може перевернути цю сторінку війни. Одного разу він уже зробив це з HIMARS. Ми просуваємося. Я сподіваюся, ми отримаємо їх (ракети – ред.) восени", — заявляв український президент.

Скоріше за все, остаточне рішення американського президента щодо цих далекобійних ракет, які Україна просить вже понад рік, відкладається до зустрічі з Зеленським. Цю думку підтверджує й український політолог Володимир Фесенко.

"Дві версії. Перша – його просто відкладають під візит, щоб оголосити про це під зустріч Байдена з Зеленським. Це найбільш вірогідна версія. Або ж Байден ще коливається і вже після зустрічі рішення буде ухвалено", – сказав він в коментарі РБК-Україна.

Не тільки ракети

За думкою експерта, під час зустрічі будуть також обговорюватися інші важливі питання, що стосуються України, такі як:

Що відомо про ATACMS

Система ракетних комплексів ATACMS (Army Tactical Missile System) — це американська система для завдання ударів, розроблена для армії США. Вона містить ракети з дальністю стрільби на велику відстань (до 300 км) і використовується для завдання точних ударів по військових та стратегічних цілях, таких як командні пункти, важливі об'єкти й військова техніка.

Ракети ATACMS оснащені системою GPS та інерціальною навігацією, що забезпечує їх високу точність. Вони можуть бути запущені з різних типів бойових систем, включаючи системи земельного та морського базування.

ATACMS є важливою зброєю у веденні сучасних військових операцій. Враховуючи їхню велику дальність і точність, ці ракети є потужним засобом стратегічного впливу на полі бою.

Україна отримає ще одну потужну допомогу

Данія вирішила надати Україні важливий пакет допомоги, в який будуть входити 30 танків "Leopard 1" та 15 "Т-72".

"10 танків "Leopard 1" уже в Україні, ще більше – у дорозі. Таким чином вони можуть стати частиною наступу, який ведуть українці", – повідомив офіційний сайт Збройних сил Данії.

На відміну від Leopard, танки Т-72 можна негайно включити до складу техніки Збройних сил України, оскільки це не потребує додаткового навчання українських військових.

Щодо Leopard – данські інструктори беруть на себе першу частину навчання українських військових, після чого німецькі колеги продовжують цей процес. Усе це відбувається у тісній співпраці з перекладачами з різних країн та представниками німецького танкового промислового комплексу.

Раніше ми писали, чим особливі та яка вартість у нових БМП YPR-765 PRI. Також більш детально розповідали, які характеристики та скільки коштують ATACMS.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Ексклюзив редакції

Дивитися всі