Протезування військових — яку допомогу надає держава та які обмеження
Українцям варто знати, що держава у 2023 році не повністю оплачує протезування військовослужбовців за кордоном
Бійці ЗСУ можуть отримати протези за кордоном
Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Війну
На жаль, під час повномасштабної війни з Росією близько 50 тисяч людей вже втратили руки або ноги. Держава гарантує оплату протезування. Але у нас виготовляють тільки обмежений перелік необхідного медичного обладнання, тому в більш складних випадках рекомендують їхати за кордон.
Розбиралися, яка максимальна компенсація від держави вартості протеза та хто може отримати гроші.
Максимальна компенсація від держави на протез
За даними Міністерства соцполітики, максимальна вартість компенсації вартості протеза складає 2 мільйони гривень.
У постанові Кабміну йдеться й про те, що влада надає громадянам такі протези верхніх кінцівок:
- косметичні;
- робочі;
- із тяговим керуванням;
- із зовнішніми джерелами енергії.
Але в тому випадку, якщо військовому потрібен кращий, біонічний протез, який має значно більшу функціональність, він має власним коштом їхати для його отримання за кордон, бо в Україні таких протезів немає.
Як отримати протез за кордоном
У фонді Future for Ukraine, який спеціалізується на протезуванні, кажуть про те, що постанова Кабміну №321 передбачає часткову компенсацію протезування за кордоном, якщо на руках є відповідний дозвіл. Проте військовий має самостійно знайти кошти на таку процедуру:
- поїхати власним коштом за кордон;
- отримати протез;
- повернутися в Україну;
- надати відповідні документи, які підтверджують, по-перше, його право на вторинне протезування за кордоном;
- надати всі відомості про вартість отриманого за кордоном протеза.
"І якщо все підтвердиться, людині можуть компенсувати з держбюджету частину витрачених коштів", — розповіли в FFU.
Чи оплачує держава протезування за кордоном
Людей попередили про те, що Україна не повністю оплачує протезування військових в інших державах світу. Гроші виділяють виключно на протезування, проїзд та послуги перекладача у разі необхідності.
Які обмеження в наданні допомоги на протезування
За даними влади, в Україні існують чіткі обмеження в наданні допомоги на протезування. Тому варто враховувати наступне:
- протезування медтехнікою "підвищеної функціональності", якої немає в Україні, не може перевищувати суму в понад 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (грн);
- протезування виробами для занять спортом не може профінансуватися на понад 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (грн).
Як подати документи
Як ми писали вже раніше, подати документи для безоплатного отримання протезів за державною програмою можна не лише через звернення до соцпрацівника у медзакладі чи подачу документів онлайн через електронний кабінет, але й звернувшись до найближчого ЦНАПу чи до місцевого органу соціального захисту населення.
Направлення на забезпечення протезом прийде в електронний кабінет особи з інвалідністю, навіть якщо документи подавалися не через цей кабінет, а, наприклад, у ЦНАПі. Направлення дає можливість обрати будь-яке протезне підприємство із 40-ка, представлених на ринку.
Звернутися до протезного підприємства можна у будь-який спосіб: онлайн, телефоном, у лікарні через соцпрацівника чи керівника реабілітаційного відділення.
Передбачається, що впродовж 45 робочих днів можна буде безоплатно отримати готовий протез. У простих випадках на виготовлення протеза достатньо три тижні. А максимальний термін очікування з моменту подання документів до забезпечення протезом – три місяці.
Також зауважується, що якщо людина постраждала внаслідок війни, то для забезпечення протеза не потрібно чекати встановлення інвалідності. В інших випадках для отримання протеза встановлення інвалідності потрібне.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що повістки стануть не потрібними та розповідав, які правила мобілізації пропонують змінити в Раді. Також ми повідомляли, як підтвердити відстрочку та коли загрожує штраф.
Сподобалась стаття?