Це вам точно знадобиться: що потрібно взяти з собою у військкомат
Якщо ви отримали повістку, то варто з'явитися до військкомату у визначені терміни

В Україні триває загальна мобілізація
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Чоловіки продовжують отримувати різні види повісток в Україні. Однак не всі з них знають, що необхідно брати з собою, коли вас запрошують у військкомат для уточнення даних чи інших процедур.
Редакція сайту розповідає, які документи повинен мати кожен військовозобовʼязаний чоловік при відвідуванні ТЦК.
Після того, як ви отримали повістку, то варто з'явитися до військкомату у визначені терміни. Для цього потрібно взяти із собою:
документ, що засвідчує особу;
військовий квиток;
документи про стан здоров'я, сімейний стан, навчання;
будь-який інший документ, який засвідчує право на відстрочку (якщо такий є).
Однак з самого початку, коли лише вам вручають повістку, то варто її перевірити та ознайомитися зі змістом. У ній повинні бути наступні дані:
прізвище, ім'я та по батькові людини, якій вручають повістку;
місце роботи;
вид повістки (уточнення облікових даних, проходження медкомісії, прибуття до територіального центру комплектування чи призов на військову службу);
дата, час і адреса – коли й куди потрібно з'явитися;
назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім'я та по батькові керівника військкомату.
Якщо ви дійсно знайшли якісь невідповідності, то краще не підписувати її. Зазначте уповноваженим особам, що знайшли невідповідності, та складіть акт у присутності кількох свідків про те, що відмовляєтеся підписувати документ через певні помилки в ньому.
Але памʼятайте, якщо ви вирішите відмовитися від повістки без явних на це причин, то можете отримати штраф.
Що буде, якщо підробити підпис в повістці
Раніше у коментарі Pro Гроші адвокат Ростислав Кравець пояснив, що немає значення, як саме чоловік розписався під час отримання повістки. Якщо сам процес був фіксований і його записали на відео, то ви все одно маєте зʼявитися у військкомат.
"Чоловік може навіть хрестик поставити й фактично він підтвердить отримання повістки. Тобто це жодного значення не має", – говорить Ростислав Кравець.
Але чоловік може й уникнути відповідальності за те, що отримав повістку, підробив підпис, однак не з'явився у військкомат. Коли військовозобов'язаний ставив підпис, потрапив на відео.
Кого можуть мобілізувати цієї осені
Ми вже писали про те, що мобілізації підлягають:
резервісти;
військовозобов'язані;
особи із запасу віком від 18 до 60 років;
придатні за станом здоров’я;
чоловіки віком від 18 до 27 років можуть бути мобілізовані, якщо вже проходили строкову службу або віднесені до служби запасу другої черги.
Призвати можуть також військових, які проходили строкову службу; офіцерів запасу, резервістів, інших осіб із досвідом служби; громадян, які не проходили військову службу; обмежено придатних під час воєнного стану.
Раніше ми писали про те, що в Україні послабили процес виїзду за кордон для деяких категорій чоловіків. Також ми розповідали, що в Україні змінилися правила надання відстрочки за однією з підстав.
Сподобалась стаття?