Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Ігнорування повістки – як українців каратимуть за неявку до ТЦК

Уряд України пропонує запровадити нові обмеження для громадян, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Яке покарання передбачає новий законопроєкт за неявку в ТЦК

Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну

Влада намагається залучити до Збройних сил України якомога більше чоловіків призовного віку. Однак, є особи, які умисно ухиляються від громадянського обов’язку.

Про це зазначено на сайті Верховної Ради України.

Згідно з проєктом закону, військовозобов’язані та резервісти, які не виконали свої обов’язки щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, будуть вноситися до Єдиного реєстру боржників та їм будуть запроваджені такі обмеження:

  • заборона виїзду за кордон;
  • заборона на проведення операцій з рухомим та нерухомим майном;
  • обмеження на право керування власним транспортним засобом та отримання посвідчення водія;
  • обмеження права на користування та розпорядження коштами та іншими цінностями;
  • відмова в укладенні кредитного договору, договору позики;
  • призупинення отримання пільг та послуг від держави.

Ці обмеження будуть припинятися після виконання військовозобов’язаним або резервістом своїх обов’язків.

Крім того, законопроєкт передбачає, що в період дії воєнного стану громадяни України віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або зняті (виключені) з військового обліку, зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх на вимогу уповноваженого представника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського.

Також нововведення обмежують надання консульських послуг у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами військовозобов’язаних громадян. Для виїзду за кордон цим особам також необхідно мати при собі військово-обліковий документ.

Що зміниться для ухилятнів від мобілізації у 2024 році

Раніше ми писали, що міністр оборони Рустем Умєров, заявив, що мета нового закону – змінити парадигму, щоб призов не сприймався як покарання.

"Ми розробимо правила гри, які дадуть чіткі відповіді для тих, хто не зможе, не захоче взяти участь в тому, щоб боронити свою країну. Фокус не на те, як покарати людину, які категорії обмежень будуть запроваджені — це вже колективні рішення, і пропустить це Верховна Рада чи ні, буде залежати від голосування", – сказав міністр.

Уряд уже консолідував всі бази даних, які містять інформацію про чоловіків призовного віку в Україні та за кордоном. Наразі розглядаються технічні рішення щодо того, як сповістити цих чоловіків про необхідність з'явитися в територіальні центри комплектування.

"Я взагалі позитивно на все дивлюсь. Вважаю, людей, які хочуть служити своїй нації, набагато більше, ніж тих, які хочуть уникнути цього. По-друге, це моє завдання, зробити все можливе і неможливе в правових рамках, щоб долучити до захисту країни необхідну кількість людей", – повідомив Умєров.

Остаточну версію нового мобілізаційного законопроєкту буде ухвалена Верховною Радою.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, яких осіб не мобілізують у 2024-му році. Також ми повідомляли, як можуть покарати чоловіків, які ігнорують повістки.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.