Мобілізація в Україні: чи можуть призвати чоловіків з подвійним громадянством
За словами правника Ростислава Кравця, подвійне громадянство не є перепоною для мобілізації, але є один виняток

Нині подвійне громадянство – не перепона для мобілізації
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну
В Україні тривають воєнний стан і мобілізація. Отримати повістку можуть усі військовозобов’язані у віці від 18 до 60 років.
Адвокат Ростислав Кравець пояснив, чи можуть зараз мобілізувати до лав Збройних сил України людей, які мають подвійне громадянство.
За словами правника, нині подвійне громадянство – не перепона для мобілізації.
"У будь-якому разі, якщо у вас є громадянство іншої країни й ви офіційно не вийшли з громадянства України, це не є перепоною для вашої мобілізації під час воєнного стану й на особливий період. Візьміть це до уваги й зверніться до ТЦК і СП, щоб надалі не виникало неприємних ситуацій з правоохоронними органами", – зауважив Кравець.
Кого з подвійним громадянством не можуть мобілізувати
Адвокат Ростислав Кравець наголосив, що у мобілізації чоловіків із подвійним громадянством є виняток. Він стосується тих, хто їде на постійне місце проживання за кордон. Для таких людей передбачено зняття з військового обліку в нашій країні.
У таких випадках людям варто подати до військкомату документи, що засвідчують наявність українського та іншого громадянства. Йдеться насамперед не про мобілізацію, а про можливість притягнення особи до кримінальної відповідальності за державну зраду.
"Особливо, якщо йдеться про громадянство країни-агресора або країни, яка їй допомагає. Я кажу про російську федерацію та республіку Білорусь", — пояснив Кравець.
Хто має стати на військовий облік
Як ми писали вже раніше, під час воєнного стану на військовий облік мають ставати:
- військовозобов’язані, зняті з військового обліку Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України відповідно за рішенням Міністерства оборони України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України;
- які відповідно до Закону звільнені від призову на строкову військову службу;
- які досягли 27-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників;
- які звільнені зі служби у військовому резерві та не досягли граничного віку перебування у запасі;
- жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних;
- військовозобов’язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання.
Також на військовий облік мають встати люди, які набули громадянства України та вже підлягають взяттю на облік військовозобов’язаних.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, які дані вноситимуть в електронний реєстр військовозобов'язаних. Також ми повідомляли, які зміни щодо мобілізації пропонує комітет Верховної Ради.
Сподобалась стаття?