Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Поліцейських та держслужбовців на фронт? Які зміни в мобілізації готує Рада

Народна обраниця Мар'яна Безугла повідомила, що поліціянтів та правоохоронців хочуть позбавити права на бронь від мобілізації

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

Умови відстрочки хочуть змінити

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну

В Україні готують важливі зміни в процес мобілізації. Зокрема, поліціянтів та державних службовців пропонують відправити воювати.

Про це повідомила народна депутатка від Слуги народу Мар’яна Безугла.

У першу чергу, хочуть скасувати надання броні для державних службовців, поліціянтів та інших правоохоронців.

Також, зазначила Безугла, планують провести перенаправлення зі спеціальних обліків, зокрема, СБУ до ЗСУ.

"Також розглядаємо питання частково зняття броні з держслужбовців, поліцейських та інших правоохоронців. Крім того, перенаправлення зі спецобліків, зокрема, СБУ – в ЗСУ. Адже чому на оборонних підприємствах бронь часткова, а у поліцейських повна? Наприклад", – каже народна обраниця.

Мар’яна Безугла запевнила, що правила бронювання точно будуть переглянуть.

Хто підлягає бронюванню

Згідно із законодавством, станом на цей момент бронювати працівників мають право:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних сил України, інших військових формувань;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Як отримати бронь від призову

Як ми писали раніше, бронювання працівників здійснюється за рішенням Міністерства економіки України. До цього організації чи установі потрібно:

  • Підготувати списки військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання. Списки повинні містити інформацію про прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, посаду, військово-обліковий номер та реквізити підприємства, установи або організації, на яку пропонується бронювання.
  • Узгодити списки з Генеральним штабом Збройних сил України. Генеральний штаб Збройних сил України перевіряє, чи є у військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання, необхідні професійні та фізичні якості для виконання посад, на які вони пропонуються.
  • Прийняти рішення про бронювання Міністерством економіки України. Рішення про бронювання приймається на підставі погоджених з Генеральним штабом Збройних сил України списків.
  • Надати витяг, завіреного підписом роботодавця і печаткою, із зазначеного рішення. Витяг є підставою для надання відстрочок від мобілізації військовозобов’язаним, які були броньовані.
  • Надати відстрочки від мобілізації військовозобов’язаним, які були броньовані. Відстрочка від мобілізації надається на весь строк дії рішення про бронювання.

Бронювання військовозобов’язаних є важливим механізмом, який дозволяє забезпечити функціонування економіки та життєдіяльності населення в особливий період.

Раніше ми повідомляли, чи дозволяє бронювання від мобілізації виїжджати за кордон. Також ми писали, в якому випадку відстрочка не звільнить від служби.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.