Посилення мобілізації: які дії ТЦК обмежують права українців
Новий законопроєкт про мобілізацію містить суперечливі норми, однак їх можуть помʼякшити
В законопроєкті про мобілізацію норма про посилення повноважень ТЦК обмежує права українців
Фото: Генштаб ЗСУ. Колаж: Pro Війну
Проєкт закону щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку був розкритикований українцями. До нього внесли близько 4 тисяч правок. Зокрема, норма про посилення повноважень працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки може бути змінена.
Про це заявив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, інформує "24 канал".
Раніше правозахисник надіслав голові комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександру Завітневичу 9 аркушів зауважень щодо положень нового законопроєкту про посилення мобілізації. Крім того, ці зауважень подано через процедуру правок.
З його слів, він підтримає ухвалення документу, тільки за умови врахування його зауважень.
Наразі головною проблемою проєкту є збільшення повноважень представників ТЦК. Працівники військкоматів, є представниками Збройних сил, тому вони не можуть обмежувати права українців.
"Згідно з нашою Конституцією, представники армії не можуть обмежувати права громадян України. Це є пряма норма нашої Конституції. Це – основне питання, яке я постійно намагаюся донести до нардепів та Міноборони. Дякую за позицію пана Умєрова, який казав, що особисто не бачить у цьому проблем", – наголосив Лубінець.
Українцям дозволять знімати на відео дії співробітників ТЦК
Раніше ми писали, що народні депутати опрацьовують новий законопроєкт, який має посилити мобілізацію в Україні. Одним із ключових моментів стане захист прав українців під час цього процесу.
Законопроект передбачатиме можливість фіксувати протиправні дії працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це дозволить громадянам України:
- робити фото та відео таких дій;
- використовувати спеціальне програмне забезпечення Єдиного держреєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів для їх документування.
Депутат Федієнко розкритикував практику перебування працівників ТЦК на блокпостах у балаклавах та зі зброєю. На його думку, військовозобов’язані мають сприймати лише тих, хто одягнений за формою:
- мультикам;
- з шевронами;
- з ознаками ідентифікації;
- з прізвищем на формі;
- з жетоном.
Федієнко підкреслив, що ганебну практику силової мобілізації, яка виконується лише для плану, необхідно припинити.
Нагадаємо, раніше ми писали, хто, згідно з новим законопроєктом, може отримати право на відстрочку від мобілізації. Також ми повідомляли, чи можуть призвати чоловіка, у якого дитина має інвалідність.
Сподобалась стаття?