Головна Новини Мобілізація Відбудова Цифри Події Армія

Проходження ВЛК – яка нова послуга вже доступна у військових поліклініках

Українським військовозобов'язаним значно спростили умови проходження ВЛК – відтепер записатися можна через "єЧергу"

Фото: УНІАН

Записатися на ВЛК тепер можна через електронну чергу

Фото: УНІАН

У військових поліклініках вже запрацювала електронна черга. Завдяки їй військовозобов’язані можуть онлайн записатися на проходження медкомісії (ВЛК).

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

У відомстві кажуть, що відтепер записатися на проходження ВЛК та до профільних лікарів можна на конкретну дату та час двома способами:

  • віддалено у начальника медичної служби ("начмеда");
  • безпосередньо в реєстратурі медичного закладу.

"Протягом останнього місяця майже половина пацієнтів військових поліклінік записалися для проходження ВЛК віддалено і заздалегідь. Наразі сервіс запрацював у всіх військових поліклініках, де можна пройти амбулаторне ВЛК (без госпіталізації), а найактивніше "єЧергою" користуються у Києві, Одесі, Дніпрі та Вінниці", – зазначили в Міністерстві оборони.

Головна перевага можливості запису на ВЛК онлайн – тепер військовозобов’язаному вже не треба приїздити зранку в поліклініку та чекати на прийом лікаря протягом всього дня, гаючи на це багато часу.

Також, орієнтуючись по кількості записів, працівники поліклінік аналізують завантаженість та дефіцит лікарів певних спеціальностей. У разі потреби, вони шукатимуть додаткових медпрацівників серед мобілізованих та цивільних медиків.

Доступ до "єЧерги" вже отримали всі начальники медичних частин.

Щоб військовослужбовці мали доступ записуватися по електронній черзі, начальнику медичної служби варто виконати наступні дії:

  • особисто звернутися до закладу охорони здоров’я, у підпорядкуванні якого перебуває підрозділ;
  • отримати від поліклініки інструкцію для подальшої реєстрації;
  • згодом для "начмеда" відкриють спеціальний електронний кабінет, через який він зможе записувати військовослужбовців на медкомісію та на прийом до вузьких спеціалістів.

Де можна пройти ВЛК

Як ми зазначали вже раніше, частіше всього військовозобов'язані проходять медкомісію за місцем проживання. Але стаються випадки, коли людина завершує лікування, її направляють на ВЛК, але назва поліклініки вже вказана в направленні. Однак, попри це, є можливість проходити медкомісію у різних місцях:

  • за місцем навчання;
  • за місцем перебування у відрядженні;
  • за місцем проведення відпустки;
  • за місцем лікування.

Відповідна інформація має бути зазначена у рапорті військовослужбовця.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як виявлятимуть військовозобов'язаних в Україні. Також ми повідомляли, які персональні дані повинні вказати українці в електронних реєстрах.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.