Реєстр "Оберіг": які дані про чоловіків передаватиме податкова
Згідно з Порядком, який набув чинності 18 жовтня, Державна податкова служба надаватиме інформацію для електронного реєстру військовозобов'язаних
ДПС передаватиме дані про військовозобов'язаних до "Оберегу"
Фото: УНІАН
Державна податкова служба розпочала обмін даними із електронним реєстром військовозобов’язаних "Оберіг". Відповідну інформацію із Державного реєстру фізичних осіб військовим мають надати вже протягом 90 днів.
Відповідний Порядок електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів і Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, затверджений спільним наказом Мінфіну та Міноборони від 21.08.2023 №494/446.
Документ набув чинності 18 жовтня.
Відтепер ТЦК зможуть направляти до Державної податкової служби запит, а вона протягом трьох днів має надати інформацію про чоловіка, зокрема:
- код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру чи серія (за наявності);
- номер паспорта (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону)
- прізвище, власне ім'я, по батькові фізичної особи;
- дата прийняття на роботу (за наявності);
- дата звільнення з роботи (за наявності).
Які дані містяться в реєстрі "Оберіг"
Як ми вже писали раніше, в Україні вже запрацював електронний реєстр військовозобов’язаних "Оберіг", який міститиме всю актуальну інформацію про всіх придатних до військової служби.
Згідно з українським законодавством, реєстр міститиме наступну інформацію:
- персональні дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
- службові дані призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
- дані про потребу в комплектуванні особовим складом ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, крім інформації, що становить державну таємницю.
Крім того, Міністерству оборони передаватимуть дані про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться в інших держреєстрах, а саме:
- Міністерства охорони здоров'я (МОЗ);
- Міністерства юстиції;
- Міністерства внутрішніх справ;
- Центральної виборчої комісії (ЦВК);
- Держміграційної служби та інших відомств.
Отже, завдяки запровадженню "Оберігу", Міноборони має отримати доступ абсолютно до всіх персональних даних, а також відомостей про місце проживання (перебування), роботу, стан здоровʼя, виїзди за кордон, особисті номери телефонів і адреси електронної пошти та багато інших відомостей військовозобов’язаних (загалом 33 пункти).
Нагадаємо, раніше ми писали, який штраф можна отримати за відсутність військового квитка. Крім того, ми повідомляли, чи можуть відправити військовозобов'язаного одразу на передову.
Сподобалась стаття?