Там сидять не дурні люди: військовий висловився про мобілізацію всіх жінок в Україні
Командир роти 80-ї ОДШБр Владислав Шевчук розповів про нестачу солдатів на фронті, а також про те, яким чином варто посилити загальну мобілізацію

Військовий пропонує посилити мобілізацію в Україні
Фото: АрміяІnform
В Україні варто проводити ще більш масштабнішу мобілізацію. Всі, хто вважають себе громадянином чи громадянкою нашої держави, мають служити у війську.
Таку думку висловив командир роти 80-ї ОДШБр Владислав Шевчук в інтерв’ю для Bihus.Info.
"Не вистачає людей, кажу прямо і не боюся цього. Солдати закінчуються щоденно, і ті, хто думають, що можуть відсидітися в глибокому тилу, пересидіти закінчення війни й потім вийти та розповідати, що він допомагав економічному фронту, купуючи каву і цигарки — так вже не пройде", — говорить військовий.
Військовий каже, що головна причина нестачі людей в тому, що війна в Україні повномасштабна, а мобілізація "чомусь не повномасштабна".
"І кожен, хто називає себе українським громадянином, в тому числі українською громадянкою, тому що законом не заборонено, щоб служили жінки, повинен піти у військо. Влада і військово-політичне керівництво рано чи пізно до цього додумаються, там сидять не дурні люди", — зазначив він.
Також Шевчук висловив сподівання, що нещодавно призначений міністр оборони має запровадити у питанні проведення мобілізації більш жорсткий підхід.
Також він наголосив, що кожен громадянин має виконувати свій обов'язок перед державою.
"Мене це не бентежить, коли я втрачаю своїх людей, виконуючи бойову задачу. Вони виконують обов'язок, значить і інші також його повинні виконувати. Ми не хочемо захищати ухилянтів", — резюмував він.
Кого можуть забрати в армію в жовтні
Як ми вже писали раніше, призову в Україні підлягають усі чоловіки віком від 18 до 60 років. У ЗСУ кажуть, що для успішного проведення наступальних дій на фронті наразі не вистачає таких категорій спеціалістів:
- штурмовиків;
- артилеристів;
- парамедиків;
- водіїв;
- танкістів;
- піхотинців;
- операторів безпілотників.
Також армія потребує спеціалістів не лише на передову, але й для роботи в штабах та в тилу, тому позачергово мобілізуватимуть:
- чоловіків, знятих та виключених з військового обліку, визнаних придатними або обмежено придатними в період дії воєнного стану, які не мають відстрочки або судимості за тяжкий злочин;
- придатних та обмежено придатних чоловіків віком 27-60 років з наявністю військового досвіду або без нього;
- чоловіків 18-27 років, які проходили строкову службу або проходять військову службу у резерві чи запасі;
- чоловіків 18-27 років, які не служили, але хочуть підписати контракт із ЗСУ;
- людей з інвалідністю та з відстрочкою від мобілізації через сімейні обставинами – за бажанням та за місцем проживання;
- жінок, придатних за станом здоров'я, які хочуть служити у ЗСУ.
Крім того, мобілізувати можуть студентів, але тільки тих, які перебувають в академічній відпустці та вважаються придатними до військової служби. Проте, якщо вони мають інші підстави, які звільняють або надають відстрочку від призову, їх мобілізувати не можуть.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як виявлятимуть військовозобов'язаних в Україні. Також ми повідомляли, які персональні дані повинні вказати українці в електронних реєстрах.
Сподобалась стаття?