В Україні чоловікам заборонили наближатися до кордону: в чому причина
Військовозобов'язаним українцям заборонили наближатися до кордону в одній з областей
В одній з областей чоловікам заборонили наближатися до кордону
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Війну
На території Чернівецької області було прийнято рішення, згідно з яким чоловіки не можуть наближатися до кордону. Це пов'язано з великим напливом ухилянтів, що намагаються нелегально потрапити до іншої держави.
Про це йдеться на сторінці Чернівецького прикордонного загону у Facebook.
Заборони для чоловіків
Під час повномасштабної війни на ділянках перетину кордону трапляється все більше випадків, коли військовозобов'язані чоловіки намагаються нелегальним способом перетнути кордон. В зв'язку з цим, на території Чернівецької області було посилено прикордонний режим, зокрема, мова йде про:
- Чернівецький район;
- Вижницький район;
- Дністровський район;
- Берегометська громада;
- Красноїльска;
- Кам'янецька;
- Тарашанська;
- Чудейська;
- Селятинська;
- Мамалигівська тощо.
Таким чином, згідно з рішенням Державної прикордонної служби, відтепер чоловікам призовного віку заборонено в'їжджати у визначену смугу вздовж державного кордону України.
Також, не дозволяються скупчення транспортних засобів, тривалі зупинки та рух дорогами, які відсутні на карті та ведуть безпосередньо до державного кордону.
Виїзд за кордон з дружиною
Раніше ми повідомили, що у статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" йдеться про те, що військовозобов'язані чоловіки можуть виїхати під час воєнного стану у випадку, якщо вони супроводжують когось з близьких родичів.
До прикладу, якщо чоловік має дружину, у якої І або ІІ група інвалідності, тоді він може перетнути державний кордон супроводжуючи її.
Однак, для цього знадобляться такі документи:
- свідоцтво про шлюб (для перетину обов'язково потрібен оригінал);
- паспорт для виїзду в іншу країну (знадобиться і паспорт чоловіка, і паспорт дружини);
- пенсійне посвідчення, що свідчить про наявність групи інвалідності у дружини;
- військово-обліковий документ;
- довідка про місце реєстрації (дружини та чоловіка).
Що стосується військово-облікового документа, то тут підійде військовий білет, приписне та навіть тимчасове посвідчення військовозобов'язаного (однак, там повинна бути відмітка про право на відстрочку).
Нагадаємо, раніше ми писали про те, хто може супроводжувати осіб, у яких інвалідність. Також ми повідомляли, як військові можуть виїхати за кордон під час війни.
Сподобалась стаття?