Різниця між підходами до мобілізації в містах та селах є незначною. У кожному регіоні мобілізація здійснюється з урахуванням конкретних потреб.
Про це розповів член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в етері Radio NV.
З його слів, у кожного регіону є свій мобілізаційний план, який розробляється з урахуванням конкретних потреб. Це означає, що кількість мобілізованих осіб може відрізнятися в різних регіонах.
Веніславський також зазначив, що твердження про те, що "у Києві військовозобов'язаних не чіпають", є наслідком суб'єктивного сприйняття.
"У селі, до прикладу, може проживати лише 1 тисяча осіб. Тому коли сусіда призвали на військову службу, то практично всі про це знають. Водночас у Києві така інформація розмивається через те, що у столиці мешкає кілька мільйонів людей", — пояснив він.
Чому частіше призивають чоловіків з сіл
Раніше ми писали, що членкиня комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломія Бобровська заявила, що чоловіків із сіл мобілізують частіше, ніж чоловіків із міст.
Зі слів Бобровської, це пов'язано з тим, що людей, які проживають у селах, легше знайти за місцем реєстрації. Чоловіки у місті часто проживають без реєстрації або ж не там, де прописані.
"Раніше вручати повістки таким чином працівники військкоматів не могли, тому мобілізація в містах була менш ефективною", — зазначила Бобровська.
Окрім того, вона зауважила, що в Одеській області мобілізація може бути менш ефективною через корупцію.
"В Одеській області з міцною мережею не лише російської агентури, а й корупційними очільниками виклик ще той", — сказала вона.
Бобровська додала, що раніше на Одещині була організована "схема кругової поруки районних ТЦК". Працівники територіальних центів комплектування та соціальної підтримки просили від 8 тисяч доларів за надання відстрочки одній людині.
Чи можуть видати повістку в громадському транспорті
Також ми зазначали, у що воєнний час, коли в Україні діє загальна мобілізація, громадяни України віком від 18 до 60 років, які не мають відстрочки від призову, можуть бути призвані на військову службу.
Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" не передбачає конкретного місця для вручення повісток. Це означає, що працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки можуть вручати їх фактично в будь-яких місцях, де можуть знайти військовозобов'язаного.
Таким чином, повістки можуть вручати навіть у маршрутці. Однак важливо, щоб спочатку працівники ТЦК та СП встановили особу, якій хочуть видати цей документ.
Вручення повістки здійснюється особисто під розпис або через уповноважену особу. У разі відмови від отримання повістки вона може бути вручена за допомогою засобів зв'язку або через оголошення в місцевих засобах масової інформації.
Нагадаємо, раніше адвокатка розповіла, хто має право перевіряти документи звичайних українців. Також ми повідомляли, чи справляються працівники територіальних центрів комплектування зі своїми обов'язками під час мобілізації.